Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemi programot...

Melyik egyetemi programot válasszam?

Figyelt kérdés

Jelenleg Dániában tanulok nemzetközi hajózási ismereteket és kereskedelmet, 1 hónapja kezdtem az egyetemet.

Két lehetőségem lenne a tanulmányaimon belül

Van egy olyan lehetőség, amire tudnék jelentkezni, egy ellátásilánc és logisztikai menedzsment program, ami 3 kontinensen lenne a 3 év alatt. 1,5 év Koppenhágában, 1 fél év Vancouverben Kanadában, majd még egy félév Hongkongban es egy félév szakmai gyakorlat. A program jónak tűnik, érdekes tantárgyakkal mint pl Supply chain risk management, Data visualization and Business Analytics csak pár tantárgy a sok közül, valamint lenne 6 választható tantárgy, és ott felvehetek bármit ami nemzetközi gazdálkodással, informatikával stb. kapcsolatos.

A másik lehetőség ami kötelező lenne, hogy 1,5 Koppenhága majd egy fél évet Szingapúrban ahol a tengeri szállításról valamint nemzetkozi kereskedelemről tanulhatnék mélyebben, majd utolsó évben vissza Koppenhágaba ahol 800 óra szakmai gyakorlat valamint ugyanugy lennének tantárgyaim amibol vizsgázni kell.

Tandíj nincs, megélhetési költségeket kell fizetni, de kapnék ösztöndíjat ami nagyban fedezi a megélhetést a cserefélévekre, szóval anyagi oldalról rendben lenne.

Mindkettő programon tanulnék alap üzleti tárgyakat( makró, mikro, stat, penzugy, számvitel stb.) Szóval bármilyen üzleti iskolában folytathatnám mesteren

Tudom nekem kell eldöntenem, de ha valaki már esetleg tanul/végzett gazdasaggal, szállítással, kereskedelemmel kapcsolatos szakon, elmondhatná a tapasztalatait, véleményét a programokkal kapcsolatban, pl mennyire lehetnek esetleg jó kilátásaim a munkaerő piacon ezekkel a programokkal, később saját vállalkozást indítani, van e ezekben az ágazatokban sok lehetőség stb.

Aki nem tapasztalt ez ügyben annak a véleményét is szívesen meghallgatom:)



2022. okt. 8. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg az összes egyetem rankingjét a times higher educationön, amely a programban részt vesz, és az alapján dönts. Ha az nem perdöntő, akkor az a jobb, amely több országba elvisz.
2022. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindegyik top egyetem, az adott országok TOP 3 legjobbjai üzleti téren
2022. okt. 8. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor az első opció a jobb, amely több országba elvisz. Legalábbis német menedzser szemmel, ha ez számít.
2022. okt. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És vegyél fel minél több data analytics, business analytics típusú tárgyat. A másik, amire rárepülnék, a pénzügy. Nagyon fontos megérteni az accounting, vállalati pénzügyek, asset valuation stb. alapjait.
2022. okt. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok jó tanácsot! Igen, én is gondolkoztam a pénzügyi tantárgyakon, de jobban elmélyedve akár mesteren is tudnék. 6 tantárgyat tudnék felvenni a kötelezőkön kívül, ami bármi lehet, még megnézem melyik egyetem miben erős, es aszerint is döntök, majd remélem lesznek azok közül amiket felsoroltál
2022. okt. 8. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első nagyon jó lehetőség, kár lenne kihagyni.
2022. okt. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!