Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Lassan el kell döntenem, hogy a főiskolán melyik szakot is válasszam. Két szak jöhet szóba, az egyik a programtervező informatikus, a másik a gazdaság informatikus.


Nagyon sokat gondolkoztam rajta, hogy melyik lenne a legideálisabb, de nem tudok dönteni. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. A prog. infó mellett szól, hogy egy félévvel rövidebb, kicsit mélyebben el tudom sajátítani a programozás alapjait, mint a gazd. infó szakon (persze tudom, hogy csak felszínes oktatást kapok), a szak végeztével kicsit könnyebben munkába tudnék állni ezzel a diplomával.


Ellene szól a halom matek, a sok egymásra épülő tantárgy.


A gazd. infó mellett szól, hogy (elvileg) sokkal könnyebben teljesíthető, nincs sok egymásra épülő tantárgy, és sokkal kevesebb a matek.


Ellene szól, hogy nem tudom milyen speciális területen tudnék elhelyezkedni egy gazdasági informatikus szakmával.


Jelenleg a webfejlesztést tartom az én utamnak. Van is benne gyakorlatom, szeretem is csinálni, így főiskola után is szívesen dolgoznék webfejlesztőként. Ebben a pillanatban nem tudom elképzelni, hogy C#, Java, C++ stb... programozóként dolgozzak, ezért vagyok tanácstalan, hogy melyik szakot is válasszam. Simán benne van, hogy a prog. infó szakon megszeretném valamelyiket, de erre nem sok esélyt látok.


Tudom, hogy az informatika tipikusan olyan terület, ahol nem a papír, hanem a tudás számít, ezért nem tudom, hogy érdemes-e prog. infón végigszenvedni a halom matekon, ha nem valószínű, hogy programozni fogok a későbbiekben.


A tapasztaltabbaktól kérdezném, illetve aki hasonló cipőben jár/járt, hogy mi alapján sikerült dönteni? Illetve melyik szakot javasolják?



2019. jún. 14. 21:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Gazdinfón voltam két évig, majd proginfóra váltottam.

Hogy miért? Kicsit unalmas volt a gazdinfó. Sok ezer szavas esszék meg beadandók a semmiről, (vagyis a gazdasági dolgokról), de azok sajnos nem kézzel foghatóak, hogy neten utána nézek valaminek, majd a szavaimmal leírom a saját gondolataimmal megtoldva.. Untam magam és hosszadalmas volt. Idő meg nem maradt a programozásra.

Proginfót sokkal élvezetesebbnek tartom, mindig érdekelt bármely területe. Itt is van sok beadandó, de ott legalább arról kell írjak, amilyen projektet épp csináltam, vagy valamit ezzel kapcsolatban. Ezáltal valamiért könnyebb is, mert a saját kezem által készített dolgokat (például java app vagy weboldalt) kell bemutatnom, és nem telik el a sok idő, a felesleges összeszedett gazdasági gondolatokkal.

A matekot azt le kell nyelni, de igazából ennyi.


Javaslom nézd meg melyik egyetemre tervezel menni, és azon belül a tanmenetét mindkét szaknak, meg nézd meg milyen egy átlagos órarend. Ha olyan egyetemre mész ahol a gazdinfó inkább az IT felé hajaz, akkor az jó választás lehet. Például, már nem emlékszem melyik egyetem, de a proginfó és gazdinfó tárgyait hasonlítottam össze, és sokkal szimpatikusabbnak tűnt az utóbbi. Ez veled is megeshet.

2019. jún. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!