Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az normális, ha valaki szinte...

Az normális, ha valaki szinte full 5-ös bizonyítvánnyal cukrásznak megy tanulni?

Figyelt kérdés

2022. okt. 12. 15:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%
Nem normális. Van ismerősöm, aki ugyanezt akarta csinálni, de az anyja rákényszerítette, hogy végezze el legalább a vendéglátóipai (akkor még) főiskolát + rakjon le felsőfokú nyelvvizsgát. Azóta a srác Franciaországban szakács valami nagyon rangos luxus étteremben.
2022. okt. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%
Persze, normális. Ha őt ez érdekli, akkor miért ne? Persze, az is lehet, hogy úgy jár, mint az előző válaszoló, de az is lehet, hogy őt egyáltalán nem érdekli az egyetem, és csak feleslegesen csinálna meg egy képzést, amit végül sosem használ. Elkezdtem én is olyan képzést csinálni, ami nem tetszett, csak a szüleim erőltették, egy félév után ott is hagytam, pénz- és energiapazarlás volt. Az a legjobb, ha mindenki azt tanulja, amit ő a magáénak érez. Akkor is, ha felnőtt fejjel rossz döntésnek tűnik.
2022. okt. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

"Miért? Hülyére fogja keresni magát, nem úgy, mint a (több)diplomás csóringer ismerőseim, velem az élen."


Tehát egy átlag cukrász gazdag?xDDD

2022. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakmának, mesterségnek van csúcsa, amit az igényes aspiráns kitűzhet maga elé. A szakács, cukrász lehet akár művésze annak.

Lehet kuli munka, de lehet valaki mestere, vagy művésze a szakmának.

2022. okt. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%
Vendéglátóipari Egyetemet ajánlom.
2022. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%

#15

Az meg mi?

2022. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
29%

Sokkal több értelme van a cukrásznak, mint egy telített diplomámak.


Manapság társadalmi elvárás lett, hogy mindenki egyetemre menjen, aztán sokan csodálkoznak, hogy alig van olyan szak ami valódi értéket ad a diploma mellé.

2022. okt. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen oszt.tarsam, tok jo tanuló volt, mondjuk egy elég jó gimibe jártam így nálunk az volt a normális, de ő imádott sütni, és utolsó evben találta ki hogy cukrász lesz. Most van egy cukrászdája, biztos jól keres, de a szülei is elég gazdagok voltak, simán vettek neki egy helyet ahol megnyithatja és segitettek pénzzel. Ez 5 éve volt, és én meg azóta is az orvosin tanulok🥲 ez lesz már az utolsó évem szeptembertol juhuu
2023. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!