Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik itthon minimálbérért...

Akik itthon minimálbérért dolgoznak, nem megbecsült munkavállalóként, és folyvást panaszkodnak, hogy nekik nem jó, miért nem mennek el tanulni felnőttoktatásban?

Figyelt kérdés
2022. okt. 12. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Aztán minimálbérből hogy takarítson meg annyi pénzt, hogy x időre kiessen a munkából? Esetleg ha egyszerre suli + munka, mikor tanul? Ha folyton szabadnap kell neki, szerinted mennyire nélkülözhetetlen egy minimálbéres dolgozó, mikor fogják kirúgni?
2022. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy nincs rá ideje. Sokan munka mellett egyetemet is elvégeznek, nem valami 10-12 hónapos felnőttképzést.

A másik pedig az, hogy 8 általánossal, betanított munkával is lehet bőven többet keresni, mint a minimálbér. Ja igen, ott nem lehet alibizni, valóban dolgozni kell, a munkaidőt tiszteletben kell tartani, és nem lehet piásan megjelenni a munkahelyen. Irreális elvárások, én is tudom...


Mielőtt valaki azzal jönne, hogy az xyz borsodi/szabolcsi zsákfaluban nincs munka, senki nincs röghöz kötve, nyugodtan lehet költözni oda, ahol viszont van.

És nem, ez nem azoknak szól akik megözvegyülve 2 gyerek nevelése mellett kényszerülnek a rokkantnyugdíjas nagymamáról is gondoskodni, és ezért nem tudnak elköltözni vagy tanulni. Ezt a százból egy kivételt én is szívből sajnálom, de a széles többség nem ilyen helyzetben van, csak nem akar kilépni az egyébként szar helyzetből. Nem jó minimálbérből nyomorogni, de (nekik) még mindig jobb mint tenni azért, hogy jobb legyen.

2022. okt. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-esnek igaza van.


Szegény, mentegetőznie kell, hogy a sok hülye ne álljon bele.

De bárkinek van ideje rá, egy angol könyv sem egy vészes kiadás, de ma már sok családban van mobiltelefonkészülék(hallottam róla), és ott is van néhány app, amivel tanulhat az ember.


Bezzeg facebookra meg sörre, plussz hajfestékre tellik, de tanulni azt basznak.

2022. okt. 12. 18:02
 4/14 anonim válasza:
100%
De sajnos vannak területek ahol diplomával is csak a minimálbért keresik az emberek, több 10 év kemény munka után is, gondolok itt a tanárokra :( Viszont ha ők elmennének máshova dolgozni, nem lenne jővő nemzedék, szóval marad a panaszkodás, teljesen jogos alapon :(.
2022. okt. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó a tanárok igen, kis kivételek, de ügyesek ők nagyon.
2022. okt. 12. 21:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én azt látom, a tanulás sem garancia a jó bérre, és nagyon sokszor nagyon hosszú a megtérülési ideje. A diplomák 90%-ával csak nagyon kevesen keresnek nettó 250 felett. Hiába írod a nyelvet, több ismerősöm egy-két nyelvvizsgával sem talál semmit. Az angolt hagyjuk is, amit írtál, ha nem beszélsz angolul, sok helyen szóba sem állnak veled, már lassan egy minimálbéres melóhoz is kell. A környék SSC-je is meglehetősen keveset fizet. A másik meg igen, munka, család mellett nem feltétlen annyira buli még egy egyetem. Van most egy mérnök ismerős, aki portásként dolgozott egy évet, mert pályakezdőként nem kapott állást. Ne feledd, pár éve még egy pályakezdő orvos sem tudott megélni.
2022. okt. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Miért is mennének? Sokan nem panaszkodnak. Amúgy meg mindenkinek mások az igényei. Sokan úgy vannak vele hogy ha van még cigarettám és ki tudom fizetni az albérletem addig nincs probléma. Kényelmet nehéz feladni. Legalább 30 egyedülálló férfi ismerősöm hívtam mosogatni az osztrák szállodába ahol dolgozom havi 1670 €-ért, de senki sem jött. Azt mondják hogy van munkájuk, alacsony a jövedelmük, de be tudják osztani. Egyik napról a másikra nem hajlandóak az anyagi helyzetükön változtatni, akkor majd évekre tanulni mennek. Pff.. Ne viccelj😀
2022. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért ezek a külföldi csábító állások sokszor veszélyesek, vagy jobb esetben csupán kiderül, hogy kamu az egész. Szóval erre én is nemet mondtam volna.


Mellesleg értem én, hoogy diplomával sem keresi betegre magát mindenki, de egy irodában jobb ülni, mint télen nyáron kinnt lenni.

2022. okt. 14. 07:00
 9/14 anonim válasza:

Szerintem te nem jól értelmezted a válaszomat. Olvasd el mégegyszer.

Én itt dolgozok már régóta és mindig rendesen kifizettek és 13 és 14 havit is. Én nem csábítok ide senkit csak felajánlottam nekik egy lehetőséget. Ennyi!

2022. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Te nem értelmezed jól az én válaszomat. Ezeknek az ajánlatoknak közel 70-80%-a hazugság.


Tegyük fel, hogy a tiéd, nem az.


Keressél sokat, sokféleképpen.

2022. okt. 14. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!