Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus alapszak...

Mérnökinformatikus alapszak után, ha mesterséges intelligenciával szeretnék foglalkozni és jelenleg is ezen a területen dolgozom, milyen mesterszakon érdemes folytatnom a tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
Jelenleg a mérnökinformatikus és az alkalmazott matematikus között dilemmázok főleg, de nyitott vagyok másra is.
2022. okt. 13. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha Magyarországon akarsz tanulni, akkor a proginfónak van data science szakiránya angolul.


Alkalmazott matematika is jó ötlet. Banki és biztosítási matek is. ELTE Survey statisztika is, persze attól függően, hogy pontosan mivel szeretnél foglalkozni.


Általában véve az emelt szintű statisztika a legfontosabb, amit tanulnod kell.

2022. okt. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Néztem az ELTE proginfót, ott nem láttam az induló szakirányok között ds-es szakirányt, de lehet régebbi tájékoztatót találtam csak. Melyik egyetem képzésére gondolsz?


Igazából külföldi, angol nyelvű képzés is szóbajöhet, de fontos lenne, hogy ne igényeljen tartós kinntartózkodást, esetleg néhány alkalmat a vizsgák erejéig.

2022. okt. 14. 12:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, az ELTE-re gondoltam.

[link]

2022. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De egyébként ha eleve mérnökinformatikus alapdiplomád van, azaz eleve tanultál algoritmusokat, OOP tervezést stb-t, akkor pláne a matematikai-statisztikai ismeretekre erősítenék rá valami matek vagy statisztika mesterszakkal. Magukat az ML könyvtárakat, PyTorch-ot stb. meg lehet tanulni otthon, youtube-ról, udemyről stb. De a matekot - statisztikát… nagyon nehéz otthon tanulni…
2022. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!