Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológus diplomával van...

Szociológus diplomával van lehetőség közgazdász mesterszakra menni?

Figyelt kérdés
A közgazdasági elemző, a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás vagy esetleg még a pénzügy érdekelne.

2022. okt. 21. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Felvi.hu
2022. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Viszont tudsz menni elte survey statisztikára, jobb, mint a közgazdász szakok sokkal.
2022. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2. Az egy remek MSc valóban, de elég kevés embert vesznek fel és közülük sem végzi el mindenki, tehát mindenkinek biztosan nem lesz járható út, aki szociológus. De megjegyzem, például a feleségem nem szociológiáról, hanem közgazdászként ment oda, és végzés után épp az volt az egyértelmű versenyelőnye a szaktársaival szemben, hogy a többieknek kiesett szinte minden olyan álláslehetőség, ahová alapvetően közgazdászokat várnak. Végzés után néhány évvel jól megfigyelhető, hogy sokkal rövidebb idő alatt futott be sokkal szebb karriert, mint akikkel együtt tanult, azokat is beleértve, akik külföldön helyezkedtek el. Tudom, hogy ez csak lazán kapcsolódik a kérdéshez, de minden esetre érdekesség. A közgazdász képzések jók (vagy még pontosabban: vannak közte jók), a survey stat pláne jó, amiről viszont mindenkit lebeszélnék, az a szociológia. :) (Tudom, sok újat ezzel most nem mondtam.)
2022. okt. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3. Nem vitatom, viszont úgy emlékszem, a feleséged végül nem is lett data scientist, ugye?
2022. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4. Valóban nem lett, nem mozdult el ilyen irányba. Habár tudtommal a többiek közül sem túl sokan. Én még mindig úgy látom, hogy a Data Scientist terület valóban értékes részét inkább a matematikusok és az informatikusok viszik el. Más kérdés, hogy ma nem minden, ilyen elnevezésű pozíció jelenti azt, mint néhány éve (értsd: hogy nagyon-nagyon penge vagy matekból).
2022. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!