Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikára szeretnék...

Mérnökinformatikára szeretnék tovább menni. A SZE vagy a PTE jobb szerintetek ehhez?

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy. A későbbi munkavégzés szempontjából mindegy, honnan van a papírod, az számít, amit mellette beleteszel a fejlődésbe. Ismerek diplomás munkanélkülit info szak után is, mert a papír nem garantálja a tudást, ahogy diploma nélküli remek programozót is ismerek, mert rengeteget beletett abba, hogy jó szakember legyen.
2022. okt. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Miért ez a kettő a kiszemelt? Az én időmben még azt mondták, ha már szakot választ az ember, válassza azt az egyetemet, ahol az a szak a legjobb. Tehát BME. A hülyét is felveszik, és ha elvégzed, jó eséllyel értesz is majd valamihez, de ha nem is végzed el, 2 év után többet fogsz tudni, mint rendes papírral ezektől az egyetemekről, hiába ugyanaz van beleírva.
2022. okt. 22. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vodafonelive ***** válasza:
100%
#2, miért lenne jobb? BSc és 2 db MSc-met nem a BME-n szereztem most mégis a BME-n vagyok szakmérnökin eléggé leterhelő munka mellett. Ez a szakmérnöki egyedül még Pécsett van, ahol 0 házi van de nehezebb vizsga. Nekünk csak az első félévben van 4 házink majd picit könnyebb zhvizsga. Akkor megéri teljesen leterheltnek lenni? Harmadilag a BME papír miatt csinálom második harmad pedig, hogy ebben akarok dolgozni, harmadik harmad, hogy nem kell remgeteget utazni vidékre és sok pénzt elkölteni, nem tudom, hogy jól döntöttem-e…
2022. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy. Nem az fog számítani, melyik intézményben tanultál. Válaszd azt, ami megközelíthetőbb neked vagy ahol van számodra szimpibb szakirány.


#2

Te meg ne beszélj hülyeségeket. Mindenki leszarja, hogy kit hova vesznek fel, nem bekerülni nehéz a legtöbb szakra, hanem elvégezni. És szakmabeliként erősen vitatnám, hogy vajon tényleg az a képzés a legjobb, ahol az ember mindenből rengeteget kell tanuljon ahhoz, hogy egyáltalán átmenjen vagy az, ami inkább egy erős közepes, mellette pedig van kapacitásod a számodra fontos tárgyakból kiemelkedőnek lenni, dolgozni, tdk-zni és más, sokkal értelmesebb dolgokkal foglalkozni, mint a tárgyak teljesítése.


Ahogy az 1-es is írta, a diploma nem garantálja a tudást, a szakma használható tudásának jelentős részét mindenki maga szedi magára. Az a jó, ha erre van ideje egyetem mellett és az egyetemi tanterv csak egy iránymutatást ad arra vonatkozóan, hogy mit érdemes tudni és milyen témaköröket érdemes megtanulni az adott területen.


BME-n tanultam mesterszakon, a fanatikusokkal ellentétben én nem ajánlanám senkinek. Többet vett el az életemből az a két év baszakodás, mint amennyit az alatta megszerzett, szakma szempontjából fontos tudáshoz adott. Plusz ma már messze nincs akkora presztízse a többi magyar egyetemhez képest, mint anno mikor még 5 éves volt a mérnökképzés.

2022. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs sok értelme variálni.

Inkább válassz egy lazább szakot, de tanulj, mint egy hülye, minthogy ne sikerüljön.

2022. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Nekem is sokkal többet vett el az életemből, mint normális lett volna, tükröződik is a fizetésemen.
2022. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A BME a legjobb!
2022. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!