Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyőr vagy katona legyek?

Pénzügyőr vagy katona legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre is elnézést kérek, ha a levél összeszedetlen lesz, igyekszem a gondolataimat érthetően átadni.


A tanulmányaimat egy rendvédelmi szakgimnáziumban fejeztem be ebben az évben. Már akkor tudtam, hogy rendőr szeretnék lenni amikor a volt iskolámba jelentkeztem, mindig is érdekelt a hivatásos pálya. Tanulmányaimat mindig önmagam legjobbjaként igyekeztem elvégezni, a szakmai érettségi tárgyam, ami rendvédelemből volt emelt szinten teljesítettem egész jó eredménnyel (89%). A többi érettségim is hasonló eredménnyel zárult, ezért úgy gondolom hogy az iskola alatt minden tőlem telhetőt megtettem.


Az iskola végét követően azonban valami átfordult bennem, sok hallomásból szerzett történetek, információgyűjtések és rengeteg gondolkodás után úgy döntöttem, hogy leveszem a kezem a rendőri pályáról, viszont az egyenruha iránti vágyam szüntelen és szeretném megvalósítani a céljaimat, de ezúttal a rendőrségen kívül.


Két képzés és képzési forma között dilemmázok, de döntésre nem tudok jutni. Az egyik a pénzügyőri hivatás (NAV), amit egyetemen szeretnék elvégezni az NKE-n (pénzügyőr vagy pénzügyi nyomozó) , ezt követően pénzügyőr tisztté (hadnagy) válni, a másik gondolatom pedig egy ettől teljesen független, de egyenruhás pálya a honvédség lenne, azonban ezt csak altiszti úton végezném el, mivel a katonai pálya csak egy szegmense érdekel, ez pedig a KR (katonai rendészet), amit ha jól tudom csak legénységi vagy altiszti úton az altiszti akadémián lehet elvégezni, így altisztként kerülnék be (őrmester) a honvédség berkeibe.


Tudom, nincs sok átfedés a két pálya között, viszont mindkettő egyaránt érdekel és nem tudok dönteni, pedig hamarosan muszáj lesz. Kicsit tanácstalan vagyok, ezért fordulok te hozzád, aki olvasod ezt a kérdést.


Ezekkel a paraméterekkel, amiket a fentiekben felsoroltam a saját tapasztalataitokkal, gondolataitokkal bővítve melyik hivatást/pályát tudnátok ajánlani?


Előre is köszönöm!



2022. okt. 28. 20:49
A kérdező szavazást indított:
Honvédség (Altiszt)
NAV pénzügyőr (Tiszt)
12 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha katonának mész, bármikor elvezényelhetnek 200 kilométerre a lakhelyedtől, tartós szolgálatra, s nem fogják megkérdezni, hogy van-e kedved hozzá. A pénzügyőrséggel ebből a szempontból jobban jársz, az általában egy hivatali munka, és jóval nagyobb az esélye, hogy a lakhelyed közelében maradhatsz.
2022. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A pénzügyőr változatosabb, több helyen is kitudod magad próbálni ha, az eggyik nem tetszik (viszont sokat kell tanulni hozzá), lehetsz Reptéren,határon,irodán,járőrbe szerintem jobb mint egy katona.
2022. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

"Előre is elnézést kérek, ha a levél összeszedetlen lesz."


"A tanulmányaimat egy rendvédelmi szakgimnáziumban fejeztem be ebben az évben."


Őőőő Oké!

2022. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem szolgálnám ezt a görény államot semmilyen szinten!
2022. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as: Ez az egyetlen fogáspontod amit ki tudtál venni és belekötni a kérdésből? Elég felszínesnek tűnsz, bár igaz ez nem is az én szegénységi bizonyítványom.
2022. nov. 1. 20:34
 6/10 anonim válasza:
59%

Kérdező, felesleges fennakadni ezeken a válaszokon, mert direkt hergelés céljával íródik.

Ezeknek általában nincs jobb dolguk, mint a másikba belekötni, ezzel élik ki magukat.

Nem szabad válaszolni nekik, hagyni kell őket úgy, ahogy vannak.


Egyébként a kérdésre válaszolva: nav jobb szerintem, csak nyilvánvalóan többet is kell hozzá tanulni, de megéri.

2022. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9%

Szia, hármas és négyes válaszoló vagyok egyben, és óva intenélek a hivatalos szolgálatoktól!


Ha egy szóval kellene jellemeznem akkor annyit mondanék, "törvényesített zsarolás".


Ha akarod kifejthetem, de utána is nézhetsz úgy a biztos!

Mindenesetre elég nagy a párhuzam a "maffia" beszervezések és az állami "szolgálat" közöt.

2022. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7-es.

Na, te szegény. Mit vétettél a törvény ellen?

2022. nov. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Pénzügyőr. Nyugodtabb körülmények vannak. És nem fenyeget a háborús helyzet.
2022. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pénzügyőr tiszt. Az változatos, és ha esetleg a jogász pálya vmiért megtetszene (gondolom nem csak a lövészet meg a tesi miatt mentél oda, ha ilyen jó tanuló voltál) azt pénzügyi nyomozóként el tudnád végezni. Meg sztem változatosabb, mint a katonai rendész, aki a részeg katonàkkal szemben intézkedik.
2023. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!