Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikus vagy alkalmazott...

Matematikus vagy alkalmazott matematikus?

Figyelt kérdés
Mi a különbség e két specializáció között? A matematikus specializációban nincs annyi gyakorlatiasság, és az alk. matematikában pedig nincs annyi lehetőség az elmélyülésre mint a matematikus specializáción? Szerintetek érdemes úgy tanulni, hogy valaki bsc-n matematikus specializáción tanul, majd msc-n pedig alkalmazott matematikus diplomát szerez? Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy a ,,sima” matematikus specializációval mennyire lehet állást találni a munkaerőpiacon?

2022. okt. 29. 19:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít a specializáció.

De nézdd meg a tantervet, hátha nálatok máshogy van.

Én alkmatra mentem, de ugyanazok a tárgyaim vannak, mintha elméletire mentem volna (csak kevesebb adott típusú kötvált kell teljesíteni)


A munkaerőpiaci értéked ezen nem fog múlni. Azon inkább, hogy milyen egyéb tudásod van, pl programozás. Meg miket csináltál amellett, hogy tanultál.


Mesterre sem fog számítani.


Privátban szívesen válaszolok, ha van még kérdésed.

2022. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemfüggő, mennyire tér el az elméleti meg az alkmat. Nálunk eltén sajnos nem sokban. Annyi a különbség kb, hogy elméletin a geo sokkal jobban meg van tolva. Alkmaton elég kamu, amit abból csinálunk. De tbh szerintem jó is így, mert sokakat marhára nem érdekel.

Összességében viszont jobban örülnék, ha kicsit tényleg "alkalmazottabb" lenne a matek, amit tanulunk. Most még machine learning sincs bsc-n, pedig manapság nagyon illene. Az eltén az elemző spec az, ami hasznosítható tudást is ad (bármennyire is fikázzák az emberek, hogy "túl könnyű"). Azon irgalmatlanul sok szabvál kredited van, szóval felvehetsz mindent, amit hasznosnak találsz akár az elméletből is (pl mértékelmélet). Alkmaton neked kell magadtól megtanulni a pénzzé tehető skilleket.

Mesteren meg annyiban számít, hogy mire mész, hogy előfordulhat, hogy tárgyakat kell pótolnod, ha nem csináltad meg bsc-n. Ez egyetemfüggő, szóval neked kell kiguglizni.

2022. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!