Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ““Mi legyek, ha nagy leszek?””...

““Mi legyek, ha nagy leszek?”” Vajon melyik opció éri meg jobban?😅😅 Gazdinfó, pszichó, hr Nagyon megköszönöm, ha ezt kacifántos “kis regényt” végig olvasod, minden véleményre/ tapasztalatra kíváncsi vagyok!!😄

Figyelt kérdés

Sziasztok😊,


A véleményeteket szeretném kikérni, mert így a felnőttkor kezdetén “nagy dilemmákban” vagyok jelenleg, és nem tudom jól döntöttem e, vagy hogyan tovább. Igazából ilyen tanácstalan még nem voltam, valamint kíváncsi vagyok több ember véleményére mielőtt döntök.

Mindig is emberekkel szerettem volna foglalkozni, de nem állt tőlem távol a tervezés/szerkesztés/rendszerezés sem, illetve viszonylag jól kereső szakot szerettem volna választani. Így esett a választásom a HR-re, amit lassan befejezek, és megmondom őszintén nem olyan, mint amilyennek elképzeltem a szaktájékoztatón.

Nappali tagozatos hallgató vagyok, elég sűrű órarenddel, így sajnos még nem tudtam magam kipróbálni HR-sként.

De az eddig tanultak alapján nem 100%ban emberpárti szak, amikor a leépítést vettük az nagyon nem tetszett, illetve sokan negatív jelzőkkel illetik főleg az egyetemen, büfészaknak nevezik, és több embertől megkaptam, hogy a HR-seket sosem bírják a munkavállalók. :/

Nyilván nem szeretnék senkinek sem rosszat, és azt sem szeretném, hogy emiatt megbélyegeznének, mert HR-es leszek. Még a Nagynénémtől is megkaptam, hogy “ hú ha HR-re mész, akkor nagyon nem lesznek veled jóban az emberek”. Teljesen el is vették a kedvem tőle, viszont úgy vagyok vele, hogy már csak 3 félév van vissza, mostmár befejezem, aztán majd meglátom mi lesz vele, mert amíg nem próbáltam ki nyilván nem tudom nekem, hogy fog tetszeni.

A lényeg: eredetileg pszichológiára szerettem volna jelentkezni, de a családom ezt nagyon ellenezte a túlképzés, és a fizetés miatt, így nem is jelöltem meg.

Most viszont belevágnék, és meglenne hozzá a kellő elhivatottság, csak egy dolog tart vissza, az hogy nagyon bonyolult lenne bekerülni, és félek, hogy nem térül meg az a sok év tanulás, amit belefektetnék…

Bonyoltult bekerülés alatt azt értem, hogy HR-re volt csak elég a pontom (404), ezért fel kéne javítanom a 2 emeltemet ahhoz, hogy több pontom legyen.


2 lehetőségem lenne:


Újra kéne érettségiznem, ami vagy jól sikerül vagy nem, és ugye nekem már fizetnem kell érte, meg a felkészítő tanárt is fizetném stb. nem szeretném, hogy pénzkidobás legyen, vagy időhúzás.

Van egy úgymond “kiskapu” az alapszak elvégzésére Kolozsváron a Babes-Bolyai Egyetemen, ahol más a felvételi eljárás. Viszont oda csak távoktatásban tudnék menni, ami költségtérítéses, és pár alkalommal fel kell utazni félévente.

Ez a későbbiekben talán akkora gondot nem okozna, mert közben befejezném a HR-t, és keresnék valamilyen munkát mellette, de amíg HR-en vagyok nem tudom mennyire menne ez párhuzamosan, de mindenképp elkezdeném 2023 szeptemberében, ha emellett döntenék, mert 27-28 évesen lehet már szeretnék családot, és ez is a szemem előtt lebeg.

Ami aggaszt az az, hogy lehet a HR-ben kéne építenem a “karrierem” tovább egy erős mesterszakkal vagy tanácsadói vonalon kéne mennem vele tovább vagy esetleg valamilyen gazdasági és infós továbbképzéssel?

Mert a pszicho 2+3+4 év, és az nagyon sok, szeretném csinálni, csak nyilván anyagilag is szeretnék jól állni majd. Édesanyám pedagógus, és sajnos jó példa nekem arra, hogy nagyon gondoljam meg mit választok. :/

A harmadik elképzelésem a gazdasági informatikus szak pluszban a HR mellé.

Gimiben reál és humán tárgyakból is egyenlő arányban teljesítettem, viszont már akkor tudtam, hogy a humán oldal érdekel jobban.

(Történelem, nyelvek, filozófia stb.)

De reál tárgyak terén egyedül az informatika keltette fel a figyelmemet annyira, hogy tettem is egy közép érettségit pluszban belőle (90%).

Az ismerőseim beszámolói alapján van rá kereslet, de így hogy már a HR-t elkezdtem nem tudom megérné e.

Igazából összevissza agyalok rajta, és folyamatosan ellentétekbe ütközöm, egyik nap emellett döntök a másik nap a másik elképzelés mellett, olyan mintha a két agyféltekém összeveszne egymással, hogy most melyik legyen.😂

Most így visszaolvasva borzalmasan kacifántos ez az iromány, és köszönöm ha egyáltalán valaki végigolvassa ezt a kis regényt!

Nagyon megköszönöm, ha írtok tapasztalatokat a szakokkal kapcsolatosan, meg tényleg bármilyen meglátásnak örülök!!!


Nagyon hálás vagyok minden válasznak és tapasztalatnak, köszönöm!!❤️


(“Ha időm és energiám engedné, legszívesebben megcsinálnám mindegyiket.”)😂



#gazdaságinformatika #pályaválasztás #HR #pszicho #elbizonytalanodás #nemtudommelyiklegyen
2022. nov. 2. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Én csak egyetlen tanácsot szeretnék adni neked. Elvégeztél egy szakot amit annyira nem szeretsz , szerintem most hallgass a szívedre és csinálj valami olyant amit te szeretnél, nem pedig más. Egyébként itt is vannak kiegészítő képzések , mármint a hr-nél amik szintén további éveket igényelnek. Ne ezt számolgasd. Szerintem tanulás mellett simán lehet családod , vannak akik nálad jóval idősebben tanulnak.

2022. nov. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

"büfészaknak nevezik, és több embertől megkaptam, hogy a HR-seket sosem bírják a munkavállalók. :/"


Pont azért rühelljük őket, mint a büdösszart, mert normális végzettsége sincs a többségnek, annyira segghülye a kiválasztáshoz és a készségfelméréshez, aztán mégis sokszor magasan képzett, kiváló szakemberek sorsáról (és vele a cég jövőjéről) dönt. Nekem pszichológia szakos végzettségem van, de elemzői munkakörben dolgozom, mióta az eszemet tudom. Nagyon nehéz néha kibírni fapofával, ahogy ezek a delíriumos hülye picsák gyalázzák a szakmát, amit ugyanúgy szerettem, mint azt, amiben végül el is helyezkedtem. És ítélnek meg sokszor azok alapján a kérdőíves eljárások alapján, amiket kettőnk közül csak én tanultam meg tisztességesen kiértékelni és profilkészítésre felhasználni. Nem csak az lehet jó hr-es, aki keni-vágja a személyiséglélektant, de ha nem tudok használni valamit, mert hozzá sem szagoltam, akkor nem rontom a munkám minőségét azzal, hogy laikusként használom, hanem megoldom a saját kompetenciahatáraimon belül az ügyet. NA MINDEGY.


Egyébként van pénz a hr-ben. Ha kompetens vagy, nem pedig egy anglisztikáról meg töri szakról betévedt némber (és nem nézem le a szakmájukat, egyszerűen csak az a végzettség nem alkalmas szerintem erre a területre - szemben egy gazdasági vagy társadalomtudományi szakkal), akkor elég jól megfizetnek. Ha jó a nyelvérzéked és folyékonyan beszélsz legalább angolul, de minél több nyelven, akkor elég jó pénzeket lehet vele keresni. A leépítés meg... Nézd, nem fordíthatsz hátat valaminek csak azért, mert nem móka és kacagás. Természetesen megértem, ha úgy érzed, hogy ez nem a te utad, de a munkaerőpiacnak része a leépítés, ahogy az életnek a halál. Sajnos az üzlet néha szívtelen és aljas, akkor is, ha legális. Viszont abban is megvan a szépség, hogy hogyan kell ezt kíméletesen és profin csinálni, hogy minél kevesebbet rombolj.


A pszichológiával kapcsolatban talán nem én vagyok a legjobb tanácsadó, de én azt mondanám, hogy: ne. Főleg nem másoddiplomának, főleg nem úgy, hogy hr irányban van (lesz) már végzettséged. Az a szakma rettenetesen húzós és nagyon sok időt és pénzt emészt fel, mire eljutsz arra a pontra, hogy elkezdi visszahozni az árát. A leginkább megérősebb terület ugyancsak a hr, azzal lehet a leghamarabb elhelyezkedni és a legjobban keresni. Ezzel ki is kötötrünk a kiindulási problémánál. Természetesen tudom, hogy nem minden a pénz, de a miheztartás végett megemlítem, hogy amíg szervezetpszichológián nagyjából rendben van a tudásod mesterszak végére, addig klinikai szakirányon 10 év után, sok fizetős tanfolyam és egyetemi képzés után jön el ez a pont, ahogy írtad is. Alsó hangon százezres, milliós tétel. A kutatás és a többi mellékág meg olyan, mint a kutya vacsorája: vagy jól beletrafálsz és kikötsz egy multinál a módszertani vagy gazdasági ismereteidnek köszönhetően és a végére teljesen eltérsz a témától (lásd ux, piackutatás például) vagy azért gályázol, hogy még csak meg se említsék a neved a publikációban, amivel ugyanúgy 6 évet szívtál, mint a többiek, csak ők vannak előrébb a szamárlétrán.


A gazdinfó lehetőségek szempontjából biztosan jó, vannak az elemző kollégák között is szép számmal gazdinfósok. De van ugyanúgy, aki inkább a kreatívabb vonalon mozog, felülettervezéssel foglalkozik, más inkább business analyst és hasonló munkakörökben, ami közelebb áll az emberekkel való munkához... Más meg fejlesztőként. Elég vegyes.


Attól függően éri meg, hogy melyik része érdekel. Ha az emberközelibb, akkor én inkább felhúznék a mostani szakodra a helyedben egy menedzsment vagy vez-szerv mesterszakot a helyedben, rövidebb, kevésbé szivatós, van levelezőn/estin és elegánsabb a karrierút ezzel az alapszakkal. Bekerülsz egy céghez a jelenlegi végzettségeddel, foglalkozol addig is kiválasztással, munkaerőszervezéssel, onnan már elég könnyen lehet horizontálisan mozogni a menedzsment vagy más hasonló területek irányába a megfelelő tapasztalattal.


Ha nem szempont emberek közelében maradni és teljesen pályát szeretnél váltani, akkor indokolt lehet a gazdinfóba belevágni, viszont tudom, hogy milyen nehéz levetkőzni a bölcsészbélyeget ezen a területen (ezt megkapja mindenki, aki társadalomtudományban erősen érintett és nem tanult korábban elég matekot; én is, valószínűleg te is, ha így döntesz). És sok munka lesz, mire a megfelelő munkákkal keresnek meg, nem pedig random dolgokkal a korábbi végzettséged alapján. 😂 Ha ez a cél, akkor viszont érdemes lenne kicsit konkretizálni, hogy mit szeretnél csinálni, milyen jellegű munkát. Ettől függően nem biztos, hogy nincs jobb választás, mint a gazdinfó. De az már sok más kérdést is felvet.

2022. nov. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Jelenleg a világban mint alkalmazott, ha az anyagiak az elsődlegesek akkor én olyan végzettséget akarnék szerezni ami minél közelebb van az IThoz.
2022. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!