Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mesterre tudok menni...

Milyen mesterre tudok menni gazdaságtudományi szakról?

Figyelt kérdés

Az SZTE GTK-ra járok, és úgy látom, majd mesterre erre a 4 helyre mehetnék: Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (angol nyelven), Vállalkozásfejlesztés, Pénzügy, Marketing.


Van lehetőség arra, hogy ne ezeken tanuljak tovább, hanem mondjuk valamelyik infós mesteren? Számomra egy kicsit túl behatárolt a mostani szakom is már, több irányba is bele szeretnék látni, de egy új alapképzés szerintem túl hosszú lenne, mesterre viszont szeretnék menni.



2022. nov. 10. 18:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy van rá lehetőség csak előfordulhat hogy pótolni kell bizonyos tárgyakat, amit az egyetem meghatároz. Nézd meg az egyetem tájékoztató oldalán, hogy mennyi kreditet kell pótolni, ha úgy jelentkezel a mesterképzésre, ha nem olyan diplomával rendelkezel, amivel közvetlenül mehetsz a szakra.


Ilyenkor meghatározzák, hogy például 20 kredit természettudományi 20 kredit matematikai 20 kredit gazdasági stb... kreditet meg kell csinálnod pluszban a képzés ideje alatt, hogy az MSc diplomát megszerezhesd, de természetesen ezeknek egy részét el is tudod fogadtatni abból, amit BSc-n tanultál. Részletesen az adott egyetem szakleírása tartalmazza ezeket az infókat, hogy miből-mennyit kell összeszedned. Gondolom mivel gazdasági szakról mész, ezért a gazdasági tárgyakat és a matekos tárgyak egy részét fixen elfogadják, de lehet hogy bizonyos tárgyakat pótolni kell / vizsgázni belőlük ami egy infós BSc-s diplomásnak meg van

2022. nov. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!