Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindennemű hegesztői tapasztal...

Mindennemű hegesztői tapasztalat nélkül érdemes nekiállni AWI hegesztést tanulni?

Figyelt kérdés

Teljesen más munkakörben dolgozom, de láttam dolgozni az Awi hegesztőket és nagyon megtetszett, de a többi eljárás nem fogott meg.

Érdemes ebbe pénzt invesztálni vagy csak akkor lenne értelme, ha a többihez is konyítok? Meglehet éllni ebből az egyből? Mindenféle tapasztalat nélkül belátható időn belül meglehet egy munkavállaláshoz szükséges szinten tanulni AWI-val hegeszteni?



2022. nov. 12. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Becsülettel gyakorolva, szakavatott segítséggel elindulva jófelé. Másképp nem éri meg. Gyakorolnék mellé bevonttal is, csak hogy legyen bőven kéz és érzet sima "egykezes" eljárásokhoz is. Idő, mire jól látod az olvadt csepp viselkedését és valós alakját a pajzs alatt, csak a gyakorlás visz előre. Elmélet van neten, szerintem értékes tudás, jó alap.
2022. nov. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Senior Séf ***** válasza:
89%
A legtöbben hegesztői tapasztalat nélkül állnak neki. Mint ahogy az agysebészek is tapasztalat nélkül kezdenek bele a szakmába.
2022. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Awi külföldön a legkeresettebb hegesztési forma. Több pénzt keresel vele, mint a coval és jobban is keresik a szakikat rá. Ha érdekel és meg akarod profi módon tanulni, akkor mindenképpen érdemes és rengeteg pénzt fogsz vele keresni.


Az iskolatársam Svédországban van tigel hegeszt, eléggé jól megy neki, pedig csak 23 éves, lehet nem fogod elhinni, de nekem mutatta a fizetését 10000 euró is volt nem egyszer, jó persze 280-300 órát is csinált egy hónapban, de mondta, hogy vannak olyan helyek ahol lehet 14-16 ezret is hazavinni. Szóval igen, lehet vele keresni. Persze, Magyarországon soha nem fogsz ennyit keresni, de azért talán itt is lehet.

2022. dec. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3


Nem, a 10k eurót senki sem hiszi el. :D


Valószínüleg 10.000 svéd korona volt az, ami kb 900 eur. Svédországban is szokás a heti fizetés (mint pl. angliában). Tehát kb 3600 eur/hó. Ami már mindjárt hihetőbb.

2022. dec. 16. 19:15
 5/14 anonim válasza:

Engem nem igazán érdekel, hogy te vagy ti mit hisztek el :)) 3600eur? Egy hónapra? Mi bajod?? xD annyiért németbe se megyek dolgozni nem hogy svédbe 😂😂😂😂


Jó igen, lehet hogy szerződésre annyit lehet kapni, de komolyan ki menne már annyiért dolgozni svédbe?? Nem hogy hegeszteni. Mária 😂 hát akkor gondolom a 27 eurós órabért németbe amit én kaptam legtechnikara szintén nem hiszed el? 😂 Bár édes mindegy nekem, de szomorú, hogy mennyire sokan mennyire nem ismerik a lehetőségeket. Hehh hagyjuk is.

2022. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3/5


Megjött a tipik sutyerák magyar aki többet keres, mint a született német/svéd/osztrák.

2022. dec. 17. 09:58
 7/14 anonim válasza:
100%

#5


Édesapám német anyám magyar. Szóval tudom milyenek a jövedelmi viszonyok.

Az "echte" német keres AWI hegesztőként max kb 3800-at, a keletieket hozzák 3000-3200 körüli összegekért, a max amit láttam az 3600 volt. Nem kell játszani a nem létező eszed.

2022. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

[link]


Még mielőtt jönne a duma az a pár darab 5/6 ezer eurós ajánlat már bruttó😂

2022. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

3# 5# te magánvállalkozóként dolgozol nem? Mert én Szlovákiában élek és Szlovákiában dolgozok, mint magánvállalkozó 12 eurós órabérben, mint hegesztő, annyit dolgozok amennyit akarok és annyit fizetnek, amennyi órám van. Szerintem arról beszélsz és úgy kérdező és a többi válaszoló azt kell hogy mondjam igaza van, mert annyit fizetnek tényleg. Németben voltam én is kint, mint lakatos 23 eurós órabérben 220 órát csinálva havonta 5000 eurót keresve.

Azt elfelejtetted hozzátenni, hogy mindent fizetsz magad után, de tény, hogy sokkal jobban jársz, mert kevesebbet fizetsz az államnak, mint alkalmazotti munkaszerződésre.


Összegzem, aztán lehet engemet is hülyének fogtok nézni, ez nekem lényegtelen, de:

Veszem párkányt, egy átlag párkányi céget:

Munkaszerződés: 5euro bruttó

180orat dolgozol kb. (Pontosan hogy mennyit hagyjuk)

Szóval 180*5 = 900, ez eddig tiszta ugye? Ez egy lakatos bére kb. Ebbol lemegy az adó olyan 750 eurot kap+ ebedjegy, ami 4euros, de ebbol 1 eurot levonnak minden egyes jegybol 22ot kapsz például az 66 euro, szóval egy hónapra kapsz 820 eurot kerekitve nagyjából.

Magánvállalkozó:8 euro ezt bruttonak nevezhetjük, de mégsem, lentebb kifejten. Ez a 8 euro egy ugyanolyan lakatosnak az órabére, mint fentebb a szerződéses, csak itt a cégnek nincs macera az adokkal a konyvelokkel meg stbvel.

180*8=1440

Ebből le kell vonni havi 300 eurot, mint adót. Ha az évi 24000 euro bevetel ala esel, akkor a havi 300as összeg megmarad, ha fölé esel, akkor növekszik. Ez tiszta, jó, akkor megyünk tovább.

Marad 1140 euró tisztán. Nincs itt mit magyarazni többet. Van előny és hátrány. De 300 euró különbség, ami a magánvállalkozó zsebébe kerül.

Az előny: ha egy alkalmazott tulorazik, akkor jön neki a százalék ugye? Igen kellene, de általában tudjuk jól, hogy nem fizetik ki inkább kivetetik velsd szabadnapnak. Vagy megtartják neked rezervaba a következő hónapra, hogy ha esetleg kiesés van vagy nem tudnak adni munkát, akkor ne legyen abban a honapban kevesebb pénz. Ugye már itt vesztesz.

A magánvállalkozóknál ilyen nincs. Ledolgozol 260 órát akkor 8 euróba kifizetik neked mind a 260 órát. Nincs itt mit magyarázni. Viszont ami hátrány, hogy ha neked a következő hónapban nincs csak 100 órád, az a kutyát sem fogja érdekelni. Kifizetik 8 euróba azt a 100 órát és kész. Viszont ha te telefonalsz h nem tudsz menni dolgozni, akkor nem kell orvosi papír meg semmi, mert téged úgy vesznek, mint külsőst. És bizony, ha baleseted van (nekem is volt) akkor old meg magad szisztéma van, semmit nem kapsz csak annyi, hogy arra a hónapra azt a 300 euro adót nem kell fizetni.


Na szóval elmagyaráztam nektek. A face csoport tele van hirdetéssel és hatalmas órabéreket kínálnak. Viszont van még egy probléma, ha nem fizetnek ki, akkor biza vagy lenyeled, vagy pereskedsz, aminek semmi értelme nem lesz. Általában fizetnek a cégek, de megesik, hogy van egy pár átverés. De az alkalmazotti viszonyban is van, csak ritkabb :D


Na levezettem, ha elhiszitek, elhiszitek, ha nem nem.

Es bizony létezik, hogy jobban keresel magyarként, mint a német. Én azért is jöttem haza, mert végig baszogattak, mikor megtudták, hogy ugyanazért a munkáért többet keresek mint ők. De a magyarazatot egyik sem értette meg és nem is erdekeltek.

Na további szép estét mindenkinek.

2022. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Szóval sutyi vagyok, mert léteznek magas kereseti viszonyok? Ne már 😂

7# bocsi, de engemet egyáltalán nem tud érdekelni a családfád. Lehetsz akár arab is, ha szűk látókörű vagy :))

8# belinkeltel nekem ide egy oldalt ami munkaszerződésekre ad ajánlatot annyi pénzért, amiért én nem igazán dolgoznék.

Látjátok 9# fogja a lényeget és nem hülyéz egy ismeretlent, mint ti. Aztán hogy ki a tudatlan 😂😂😂 nem létező ész, lol, tipik magyar, ha valaki többet keres, az tuti nem létezik 😂😂😂


21. Század van emberek, a munkaszerződés lejárt dolog. Már a magánvállalkozóké a világ. Ha nem fogjátok megérteni engem nem zavar, bár a 9# es jól elmagyarázta, csak ne lepődjön meg senki, amikor találkozol egy olyan emberrel, aki ugyanúgy magyar, mint te, csak 2x többet keres ugyanazért a munkáért.


Apám nem ért szinte semmihez, mégis 20 euros oraberben dolgozik, mint segéd. 240 órát dolgozik egy hónapban 4200at keres, 600at meg a szállásért levonják. 4200, jó igen abból 3-400at leadozik, ahogy a törvény előírja (szlovák törvény, magyart nem tudom) a többi zsebben marad. Bocsi mennyi is? Segítek 3800 úgy, hogy segéd, nem tud németül se angolul, nincs szakma, csak segíti a legtechnika osszerakasat. És még kevés is az órabér. Nekem 27, mint írtam is, én csak 220 órát dolgozok, de ha elkap a gepszij és több pénzt akarok, akkor van hogy 240orat csinálok. 5940et kiszámlázok 600szallas 500-600 az adó (minél több a bevétel annál nagyobb az adó, de ezt akit jobban érdekel bővebben privátban leírom) 4700megmarad (jo persze ami el van kajalva az nyilvan lemegy) és nem vagyok hegesztő, pláne nem awis, ami nagyon keresett és általában 2-3 euróval többet adnak egy órára, mint a cora. És persze nem 168 órát csinálok, de minek siessek haza, ha óránként ennyi pénzt kapok. Minden nap 12ora, igaz megterhelő, de fiatalság őrültség.


De lehet mondogatni, hogy ne játszam a nem létező eszem, engem nem fog zavarni a dolog, nekem halisten attól nem lesz kevesebb.

9# köszönöm! Óriási respect, hogy így elmagyaráztad nekik. Csak felfogjak.

2022. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!