Felnőttként egyetem?

Figyelt kérdés
Ha valaki felnőttként megy egyetemre, vagy pár évvel később a középiskola után, akkor is kell emelt szintű érettségi? Mondjuk biológiából, de már ezer éve közé nem volt hozzá? Vagy ez olyan mint amikor valaki, nem tanult egy tantárgyat középsuliban (technikumban), és pár év múlva abból szeretne érettségizni, hogy egyetemre menjen? Elég az az anyag akár felnőttnek, akár technikumos embernek, amit mondjuk egy érettség felkészítőn nyújtanak? Plusz talán az önálló készülés. Egyébként levelező egyetem mellett, lehet dolgozni? Vagy jobb a rendes bejárás? Valaki tud segíteni? 😅

2022. nov. 20. 01:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk a mekiben, könyvesbolti, kávézói munka vagy bármilyen munka mellett lehet rendes egyetemet végezni vagy inkább levelezős?
2022. nov. 20. 01:13
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Kell. Külön le kell tenned a vizsgát.
2022. nov. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, munka mellett, de kérdés, hogy mennyire bírnád fizikailag.

Nappalira semmiképpen. Annak is utána kellene nézned, hogy hány éves korig ingyenes a nappali képzés.

2022. nov. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Néhányszor átolvastam a kérdéseket, hogy biztosan jól értem-e...


Ritka kivételtől eltekintve, MINDENKI felnőttként megy egyetemre.


Az emelt szintű érettségi követelménye alól elsősorban a már meglévő diploma ad felmentést.


A levelezőt meg arra találták ki, hogy még akár dolgozni is tudjon mellette az ember. Az más kérdés, hogy van-e levelezős képzés adott szakból, illetve egyéni, ki tud jobban tanulni nappalin.

De persze van olyan nappali képzés, ami mellett lehet dolgozni, pl. hétvégén vagy este, de így általánosságban nem lehet megmondani.


Javaslom a felvi.hu tanulmányozását.

2022. nov. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Igen, beültem 40 évesen a 18 évesek közé emelt szintű németre. Először azt hitték én vagyok a felügyelő, a tanár is. :)
2022. nov. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

folyt.

Amúgy az elmúlt két hónapban napi 8 óra munka, 10 óra tanulás, 6 óra alvás.

Jövő kedden záróvizsga.

2022. nov. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

folyt.

A mai adagot épp most fejeztem be. Nem ajánlom senkinek.

2022. nov. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Természetesen kell emelt szintű érettségi, a korod nem ad felmentést.

A felkészítő jó alapot adhat, de ahhoz még otthon is kell tanulni, problémásabb részből akár magántanárhoz menni.

A levelező pontosan azért van, hogy lehessen mellette dolgozni. Szaktól és egyéntől függ, mennyire lehet bírni - pl pszichológia Budapesten csak a Károlin indul levelezőn, orvosi sehol, jogász sok helyen. A konkrét egyetem szabja meg, hogy mikor legyen az oktatás, többnyire hetente vagy kéthetente péntek és/vagy szombat. Ha nincs ennyi szabadságod és nem tudsz tanulmányi szerződést kötni, az okozhat gondokat. Ilyen értelemben jobb egy szabadabb munkahely, vagy esetleg olyan műszakos, ahol te is beleszólhatsz a beosztásba (egészségügy, most tekintsünk el attól, hogy az meg fizikailag csinál ki.)

2022. nov. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Az egyetemek ezentul szabad kezet kapnak abban, h kerik e az altaluk inditasra kerulo szakokon az emelt szintu erettsegit, vagy nem. De nem tudom, h ez mar jovore ervenyes, vagy csak azutan. Az eduline oldalon olvastam ezzel kapcsolatosan az egyetemek es a szakok listajat, utana kellene olvasnod, Kerdezo, mert most nem talalom.
2022. nov. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Na...


[link]


[link]

2022. nov. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!