Felnőttként egyetem?

Figyelt kérdés
Ha valaki felnőttként megy egyetemre, vagy pár évvel később a középiskola után, akkor is kell emelt szintű érettségi? Mondjuk biológiából, de már ezer éve közé nem volt hozzá? Vagy ez olyan mint amikor valaki, nem tanult egy tantárgyat középsuliban (technikumban), és pár év múlva abból szeretne érettségizni, hogy egyetemre menjen? Elég az az anyag akár felnőttnek, akár technikumos embernek, amit mondjuk egy érettség felkészítőn nyújtanak? Plusz talán az önálló készülés. Egyébként levelező egyetem mellett, lehet dolgozni? Vagy jobb a rendes bejárás? Valaki tud segíteni? 😅

2022. nov. 20. 01:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt szintű érettségi követelménye alól elsősorban a már meglévő diploma ad felmentést.


Miért írsz elavult marhaságot?


Csinálj meg egy technikus szintű képzést, én így mentem egyetemre idén. Az új rendszer szerint ha ötös a szakmai vizsgád, nem kell emelet érettségi, mert beszámítják annak, és az érettségi eredményeidet figyelembe sem veszik. Ehhez az kell, hogy szakirányon menj tovább, nézz utána, milyen technikum lenne neked a legjobb, amit figyelembe vesz az adott kar, ahova mennél.

2022. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
#11: tehát azt állítod, a diploma már nem ad felmentést?
2022. nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
A hangsuly, ami irasban nem jelent meg, az az ELSOSORBAN szo volt. Azert, mert semmi nem annyira egyertelmu itt. Hiszen meg a diploma sem ad minden esetben felmentest az emelt szintu erettsegi letetele alol. Valamint igen, szamithat a technikusi is, igen, a technikusival fokent szakiranyba lehet tovabb menni emelt szintu erettsegi nelkul. De ami a legfontosabb, az az, hogy most az egesz VALTOZIK. Most van eppen valtozas alatt. (9. es 10. valaszolo vagyok, olvassatok el amit odairtam) Erdemes nagyon utana nezni a dolgoknak, es konkretan a szoban orgo intezmenynel elolvasni, vagy erdeklodni, h mire lesz szukseg. A 2023. evi szeptemberi felveteli tajekoztato relative hamarosan meg fog jelenni.
2022. nov. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
...szoban forgo
2022. nov. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

#13: tehát az alapján minősítetted elavult marhaságnak, amit írtam, amit Te magyaráztál bele (merthogy én egyértelműen arról írtam, hogy ha valami alapján felmentést adnak, az elsősorban a diploma), illetve, hogy nem írtam le olyat, amiről aztán Te is elismered, hogy nem biztos, hogy igaz lesz később. Ok.


Ehhez képest egy korábbi válaszoló tényleg azzal az elavult dologgal jött, hogy bizonyos kor felett nem lehet nappalira járni. Ezr sehogy sem minősítetted.


Szerintem az ilyen kommunikációnak nem sok haszna van, főleg hogy csak általánosságban beszélünk, mert a kérdező semmi konkrétat nem írt.

2022. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
En a 13. vagyok, nem minositettem semmit, biztosan nekem szantad? :)
2022. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre egyetlen helyes válasz van: felvi.hu. Felesleges itt leírni mindenkinek a saját tapasztalatait, mert nem egységesek a követelmények. Ha tudod mit szeretnél tanulni, akkor a felvin utána tudsz nézni, hogy ahhoz pontosan mire lesz szükséged. Illetve annak is utána tudsz nézni, hogy mik a lehetőségek és nappali / levelező képzéssel járnál-e jobban. Ezt azért teszem hozzá, mert sok esetben a levelező sem jelent könnyebbséget pl. sok egyetemen hétköznapokon kell bejárni, ez teljesen változó, ennek is utána kell nézni.
2022. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
@17. Teljesen igazad van. De a felvin meg nincs rajta a jovo szeptemberi "musor", csak a mostani keresztfeleves. Ugyhogy nehany hetet varni kell vele.
2022. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!