Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A 2023-as felvételin megmarad...

A 2023-as felvételin megmarad az oklevélbeszámítás?

Figyelt kérdés
Eddig bizonyos szakokon volt lehetőség arra, hogy xy érettségi megléte helyett az oklevélre adjanak pontot és azon felül a nyelvvizsgára. Elkezdtem egy nyelvi szakot, ahova így vettek fel (érettségi duplázással és angol nyelvvizsga ponttal is bent lettem volna eddig), de nem igazán érzem, hogy ezt végig tudom csinálni, tervezem, hogy ezt abbahagyom, ha nem lesz megfelelő a félévi eredményem. Egy másik nyelvi szak jobban tetszett volna, viszont oda vagy egy emelt érettségit kellett volna letennem, vagy egy C1 nyelvvizsgát, ha oklevébeszámítást kérek (nyilván mindkét esetben az adott nyelvből). Tavasszal terveztem letenni, mert eddig nem éreztem biztosnak a tudásom hozzá, viszont nem tudom, hogy marad-e ez az okleveles lehetőség, mert ha megcsinálom a C1 vizsgát, azt emelt érettséginek nem fogadják el (hiába magasabb szint), és duplán nem akarok menni, inkább nyelvvizsgáznék, azt hasznosabbnak érzem az érettségihez képest. Valaki erről esetleg tud valamit, hogy most ez mennyire változik?

2022. nov. 24. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kijön a felvételi tájékoztató, ott meg tudod majd nézni. Addig nem -vagy max ha írsz a kinézett egyetemnek, de lehet ők sem tudnak jelenleg többet. Egyetemekre van bízva a döntés, hogy elfogadják -e és ha igen, milyen feltételekkel.

Pl. a Corvinuson pár éve, amikor én felvételiztem diplomával, nem volt ilyen lehetőség a BGE-n meg igen. De szerintem esélyes, hogy sok helyen marad minden a régiben, nekik és érdekük, hogy odajárjanak tanulni az emberke. De hivatalosan csak a felvételi tájékoztatóból derül ki.

2022. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2023-ban még ilyen tekintetben nem lesz változás.
2022. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!