Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények a Pécsi Tudományegy...

Vélemények a Pécsi Tudományegyetem pszichológia szakáról? Melyik egyetemet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Pszichológiára szeretnék járni, de nem tudom eldönteni, melyik egyetem legyen a fő hely, ahova jelentkezek. Pécsen gondolkodom nagyon, mert ott még olyan a ponthatár, hogy van esélyem bekerülni. Mik a vélemények erről a suliről, esetleg melyik más egyetemet ajánlanátok?

2022. nov. 25. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Pécsi vagyok, igazából abból a szempontból mindegyik pszicho képzés hasonló, hogy nagyon elméletre fókuszálnak (tehát nem 5 év alatt leszel igazi szakember).


Pécs erőteljesen kutatàs fókuszú, kognitív pszichológia van az előtérben, ez pedig nem feltétlen szimpatikus azoknak, akiket ez az irány egyáltalán nem érdekel.


Más a rendszer, mint az én időmben, most már vannak szigorlatok. Mivel nálunk nem voltak, kicsit úgy éreztem, gyenge tudással végeztem annak ellenére is, hogy a jegyeim többsége meglett 5-re...


Mostanában nagyon leterheltnek látom a hallgatókat, pedig elméletileg kicsit jobban ki van találva a mostani követelményrendszer, mint 8 éve. A szigorlatokkal el lehet mélyíteni a tudást de biztosan nehéz ennyit készülni rájuk.


Biológia/statisztika itt szórótárgyak, többen ezek miatt hullanak ki, érdemes őket komolyan venni.


A légkör szerintem nagyon jó, sok támogató oktató van, akik bármiben szívesen segítenek. ^^

2022. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Engem kifejezetten érdekel a pszichológia, viszont nem pszichológia mesterképzésre mennék, hanem kriminológia.
2022. nov. 26. 10:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Így inkább olyan egyetemet ajánlanátok, ahol azért könnyebben veszik az egészet? Mert elvégre mesterképzésre nem erre mennék.
2022. nov. 26. 10:33
 4/4 anonim ***** válasza:
A PTE tényleg eléggé kutatásközpontú egyetem. Tanárszakosként ezért váltottam.
2022. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!