Corvinus vagy ELTE?

Figyelt kérdés

A Corvunus vagy az ELTE lenne jobb gazdasági szak szempontjából?

Ezen a két egyetemen gondolkodok.

A Corvinusról nagyon jókat hallok. Viszont az ELTEről nem mindenkinek van jó véleménye.

Még a Budapesti Gazdasági Egyetemről is jót hallottam.

De igazából én a Corvinusra szeretnék menni nagyon. Azt mondják ha oda megy az ember gazdasági szakra, akkor azzal már nem lehet mellé lőni nagyon jó választás. Mondjuk úgy tudom ott csak angol nyelven van nemzetközi gazdálkodás szak. Addigra remélhetőleg lenne már olyan tudásom hogy egyetemi szinten tanuljak angol nyelv formájában. Meg amúgy hiába megy valaki az ELTEre hogy magyar nyelven tanulhasson, ott is vannak olyan tárgyak amik angol nyelven mennek, nem mind, de vannak.

Szerintetek jó döntés lenne a Corvinus?



2022. nov. 26. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Oda járok, szerintem nagyon jó dontes. Tobbnyire jo tanarok, okos hallgatotarsak, nagyon sokat er a diploma, ezer diakszervezet es szakkollegium (sehol mashol nincs olyan sok mint nalunk). Annyi szakmai lehetoseg van hogy hihetetlen, azt sem fogod tudni, hogy hogy oszd be az idod hogy mindent kiprobalhass es fejlodhess. En tudom ajanlani, hozd fel az angolt kicsit es menni fog, egyetemen is fel tudsz majd venni angolos kurzusokat, szakmai es altalanos angolt is, ugyhogy hajra! Sok sikert hozza!

(Elte a 2. Legjobb a Corvinus utan, gyengebb diakok vannak, oktatokat nem tudom, a kozossegi elet sincs olyan jo, nalunk minden este csinalhatsz valamit ha akarsz pl. Buli vagy valami szakmai. BGE az nagyon vegyes, mindenkit felvesznek 280ponttal lehet menni onkoltsegesre ezert a diplomad nem er sokat, mert gyenge kepesseguekkel tanulsz, a BGEt nem a legerosebb diakokkal azonositjak. Valljuk be, hogy aki 400pontot sem tud elerni az nem lesz jo kozgazdasz.

Altalaban aki nem jut be Corvinusra vagy elore tudja hogy nem fog bejutni az megy Eltere es BGEre. Aztan ugy adja elo hogy nem is akart Corvos lenni.Amitol meg sokan felnek hogy a Corvinus egy kormanyparti agymosoda. Ezt cafolni tudom, a tanarok nagyresze kormanykritikus a diakoknak is 80-90%-a, de a tanarok se politizalnak sokat teljesen korrektul allnak az egeszhez.

2022. nov. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Belecsöppentél a Corvinus és ELTE évtizedes faroklengető háborújába. Ha eme két intézményről érdeklődsz egy magyar egyetemistánál, készülj fel arra, hogy sokkal inkább a szívük, semmint a tapasztalataik fognak beszélni. :)


Nagyon sok mindentől függ, hogy milyennek éled meg a tanulmányaidat, hatalmas különbségek vannak karok, szakok, sőt, tankörök között is egy egyetemen belül. Sőt, tovább megyek, egyetemen belül is éppúgy megvannak az ellentétek és lenézéséket, mint az intézmények mezőnyében, általában a bölcsészeken csattan a legtöbb ostor, de gazdaságisok is kapnak. :,D


Van szerencsém egyébként ismerni mindkét említett helyről személyeket, és éppígy sokfélék, de általánosságban kijelenthető, hogy mind a Corvo, mind az ELTE GTK magas színvonalú közeg.

Nos, a BGE? Na, ez az: onnan csupán két embert ismerek, mindkettő sötét, mint a kút, most akkor mondjam azt, sovány személyes tapasztalataimra támaszkodva, hogy a BGE rossz? Frászt.


Bőven találsz mindkét egyetemről megalapozott és megalapozatlan sztereotípiákat, de az élményeidet akkor is a saját ambícióid, illetve a tanköröd, szaktársaid fogják meghatározni.

És igen: a Corvósok és Eltések sokszor pokolian utálják egymást, épp ezért, ha tájékozódni szeretnél, ne náluk kérdezgess. :P Mindazonáltal bátran írd be ezt a két egyetemet az első helyekre, és a sorrendjüket határozd meg egy kis körüljárás után: nézd meg a campust, a képzéseket, tantervet, stb.

2022. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Az első válaszra még reflektálnék, mert nagyon böki a csőröm ez a sok elfogult butaság:


"a kozossegi elet sincs olyan jo, nalunk minden este csinalhatsz valamit ha akarsz pl. Buli vagy valami"


Két dolgot fűznék hozzá:

- ha te minden este bulizol, akkor nem nagyon tanulsz :)

- történetesen tudom, hogy nincs igazad a mondatod első részével.

2022. nov. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

3: az 1es vagyok, és nem butaságokat beszélek, inkabb tapasztalatom van. Szerintem az hogy én mennyit bulizok az nem tartozik a tárgyhoz, de ha akarod tudni, 2 buliban voltam a félévben, de attól még tudhatok róla, hogy irdatlan sok buli és még több szakmai est/előadás van (nekem is vannak ELTEs/BGEs ismerőseim, és százszor több nálunk a szakmai lehetőség. De akkor maradjunk a tényeknél: 1. Az országban a legmagasabb ponthatárok a Corvinuson vannak (ergó a legerősebb diakok kerülnek be, nyilván itt is vannak gyengébbek). És egyre kevesebb embert vesznek fel, hogy javuljon a minőség(szemben a BGEvel ahová ezreket felvesznek).

2. Szinte az összes rangsorban, ami gazdasági karokat hasonlít össze a Corvinus az első.

3. A diplomás pályakövetési rendszer alapján a Corvinuson vegzettek fizetese joval magasabb, mint más gazdasági karokon vegzetteke.

4. Országos szinten a Corvinuson van a legtöbb diákszervezet és szakkoli, ergó a legtöbb fejlődési lehetőség.

Ez a 4 tény nem tetszik a BGEt, ELTEt végzetteknek. Félreértés ne essen, onnan is lehet jó munkája valakinek csak kisebb eséllyel.

Örülök, hogy a tényeknél maradhattam.

2022. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, 3-as!

Nekem ugyan nincs ebben tapasztalatom ezért is kérdeztem erről, de számomra is a Corvinus a legjelentősebb egyetem így külső szemmel tájékozódva.

Az Eltéről nem mindenkinek van jó veléménye, sőt, elég kevés ember van jó véleménnyel az Eltéről.

A Corvinusról mindenkitől nagyon jókat hallok, egy negatívumot sem kaptam róla.

Szerintem ez nem véletlen van

2022. nov. 30. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Kicsit tapasztaltabb vagyok már, mint itt a többség - feltehetőleg - nem egy, nem kettő egyetemet bejártam. Az 1. válaszoló tipikus Corvinusos. Ha nem írta volna le, már a stílusából megmondtam volna. "400 pont alatt nem lesz jó közgazdász" LOL. Arról már nem beszél, hogy a képzések nagy része egy csípőből elvégezhető üzleti képzés, az elmúlt 10-15 évben meg bőven csökkent a nívója, gyengített matematika, eltűnő szigorlatok és még sorolhatnám. Egyeske kicsit túlértékeli ahová jár, be kéne látni, hogy Magyarországon jelenleg nincs nívós közgazdasági sem pedig üzleti képzés.


Ettől függetlenül azt mondom, hogy a BGE-t mindenképp kerüld, mindig is csak egy másodlagos képző hely lesz, és abban egyet tudok érteni egyeskével, hogy az emberi alapanyag ott a legalacsonyabb minőségű - egy rakás idióta lesz a szaktársad. A BME-n a gazdasági képzést lényegében szétverték, a jobb tanárok mentek át az ELTE-re létrehozni egy addig nem létező üzleti kart, aminek minősége szerintem közepes, de jobb mint a semmi, és jobb mint egy BGE vagy egy haldokló BME. Az ELTE-n rövid ideig volt egy nagyon erős elméleti közgazdasági képzés, talán tavaly szűnt meg végérvényesen. A CEU-t mint tudjuk, megfúrták, a releváns képzések már Bécsben indulnak a jövőben. Vidéken akármilyen jó egyetemek vannak, lesznek, lennének, én akkor sem választanám őket.


Így hát marad a Corvinus. A Corvinuson jelenleg zajló átalakítások erősen megkérdőjelezhetőek. Ugyanakkor pár pozitívumot elmondanék:

- Szakkollégiumok, leginkább SZISZ és Rajk

- Jó helyen levő campus és forrásbőség

- Megújuló képzések, immáron kizárólag angol nyelven, friss curriculummal (pl pénzügy és elemző közgazdaságtan mesterképzések )

- Double degree program

- Van pár olyan képzés, amit pár éve még 4-5 helyen lehetett tanulni az országban de a folyamatosan leépülő magyar közoktatásnak hála, már csak itt lehet. Ilyen az alkalmazott közgazdaságtan, a közgazdasági elemző, vagy pl a biztosítási- és pénzügyi matematika

- És igen, persze bárki bármit mond, még mindig a BCE a de facto közgáz, hagyománya, brandje van


Na most nagyon fontosnak tartom, hogyha gazdasági képzésre mész, akkor tanuld angolul és mainstream amerikai tankönyvekből. Úgy tűnik most ebbe az angolszász irányba próbál elmenni újonnan a Corvinus, majd csak az idő dönti el milyen sikerrel, viszont ez az egész alapítványos sztori körülötte, meg hogy miniszterek járnak oda előadást tartani nagyon bűzös. További hátránya, hogy nehezebb már ösztöndíjat kapni és egyébként nemzetközi szinten is drága, egy mesterképzés kb 800 ezer ft / félév. Annyira sose lesz jó, hidd el nekem, 1-es most jelenleg magába szerelmes, hogy sikerült bekerülnie egy a rangsorban 874. helyen levő egyetemre.


Mondom és ajánlom a következő stratégiát:


- Fullos érettségivel és már meglévő C1 nyelvvizsgával jelentkezel a Corvinusra, államilag támogatott helyre

- Képességeidhez és érdeklődésedhez mérten, de valami hardcore-abb alapképzési szakot választasz, angol nyelven (osztatlan gazdelemző, finance, economics, international, többi az bullshit)

- Bekerülsz egy szakkoliba, Rajk, SZISZ, Heller, esetleg versenyekre is mész (TDK,OTDK, CFA)

- Kimaxolod a tanulmányaidat, 4-es átlag felett

- Nyáron gyakornokoskodsz cégeknél

- Egy nívós szakdogát és mély szakmai érdeklődést építesz ki és mutatsz fel a képzés végére

- Helyedben bedobnám magam az Erasmusba vagy double degree programba


Ha ezt végigviszed akkor relatíve biztonságban, itthoni környezetben nagyjából kimaxoltad az itthoni alapképzéses lehetőségedet, ami egy csomagban jó belépő lesz egy 1 éves CEU mesterképzésre a szomszédban, legalább egy 50% scholarshippel. Akár tovább akarsz tanulni még valamerre, akár el akarsz helyezkedni, akkor egy BCE alap és egy CEU mester plusz folyékony angol és esetleg egy közepes német elég lehet már fullos állásokhoz / cégekhez is itthon, vagy még ott Bécsben. Én a helyedben semmiképp nem maradnék itthon, és nem dobnék hátast a korvótól sem.


Én egyébként egy ELTE-CEU-Bocconi hármassal kerültem végül ki Londonba az LSE-re, majd befektetési bankokban dolgoztam míg tanácsadó nem lettem. Utána még később elvégeztem egy MBA-t is. A magyar oktatási rendszer egész egyszerűen versenyképtelen ezekhez képest, csak a legkisebb rosszat tudod választani és ugródeszkának használni valami jobbhoz utána. Hajrá :)

2022. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!