Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Filozófia szakon végzettek,...

Filozófia szakon végzettek, melyik egyetemre mentetek és hol sikerült végül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2022. nov. 13. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Én Pázmányra jártam, de elvégeztem a tanárit mellé. Szóval én tanárként dolgoztam eleinte.


Aztán munka mellett informatika szakot is végeztem, most már abban dolgozom.


A filozófia tanulmányok esetén nehezen értelmezhető az, hogy valaki a szakterületen helyezkedjék el (hacsak nem oktatóként, kutatóként képzeli el a karrierjét, vagy filozófia praxist próbál megvalósítani). Én a mai napig nagyon hasznosnak tartom azt, amit tanultam ott, de önmagában pénzzé nehezen tehető tudás (viszont bármelyik szakterülethez sokat ad, és sokkal több értelme van, mint bármelyik más bölcsészképzésnek).


Voltak akik csak ezt végezték el, de ők eléggé sokfelé indultak el (volt aki boltban volt eladó, volt aki üzleti elemző lett stb.)

2022. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ami közvetlenül ehhez a szakhoz kapcsolódik, az csak az oktatás és a kutatás, tágabban értelmezve viszont kapcsolódhat hozzá sok minden más is, pl. a könyvírás vagy könyvkritikák írása, a kiadói szerkesztői munka, műfordítás, stb., de ez utóbbiakhoz nem muszáj filozófia szakon végezni. De bármilyen kreatív munkakörben dolgozva szerintem hasznát tudja venni az ember ennek a tudásnak, pl.ha műelemzőként, művészeti menedzserként, grafikusként, tördelőként webdesignerként dolgozik , de biztos van még sok más példa is.
2022. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Mindjárt jönnek a mekis válaszok, ugye felkészültél rá? :)
2022. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig már elég unalmas 🙃
2022. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!