Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel mennyire...

Pénzügy és számvitel mennyire ideális az alábbi munkakörökre?

Figyelt kérdés

Befektetési tanácsadó, befektetési bankár, akármilyen bróker állás, esetleg adatelemzés, egyéb elemzések


A legtöbb ilyen munkahely követeléseire az van írva, hogy gazdasági(közgazdasági) szak, de valljuk be azért nem a legerősebb szak ezekhez, azért ezek a cégek nyitottak pénzügy- és számvitel végzősőkre vagy nem annyira?


Köszi,


2022. nov. 28. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyitottak, de jócskán növelheted az esélyeidet, ha matematika alapszakra mész és csak aztán csinálsz meg valamilyen gazdasági MSc-t (pénzügy vagy biztosítási és pénzügyi matematika például).
2022. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez igaz,


de jobban preferálnám a pénzügy szakot, mert azon van levelezői is, sajnos nem vagyok már mai ember muszáj dolgoznom mellette. Még így a tanulást bekell mellé valahogy helyeznem. (Persze azért tudok valamit magamtól is főleg matek)

De ha esélyem se lenne ezekhez a helyekhez akkor inkább else kezdem.

2022. nov. 28. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2. Nem mondom, hogy esélyed sincs. Ha a matek skillek viszonylag rendben vannak (és nem kell azért Lovász Lászlónak lenni), akkor találhatsz akár ilyen munkákat is.


Ellenben látva a további körülményeket, lehetséges, hogy neked inkább valami más kellene, tudom ajánlani jó szívvel a Bankárkepzőben a CEFA (EFFAS) képzést. Nem olcsó és nehéz is, de munka mellett elvégezhető, ráadásul kevesebb idő alatt, mint egy egyetemi szak, és sokkal-sokkal értékesebb a munkaerőpiacon, mint egy sima üzleti közgáz alapszakos diploma. És ami számodra a legfontosabb: minden bizonnyal relatíve könnyen találhatsz vele olyan munkákat, ami téged kifejezetten érdekel.


A képzés amerikai párja a CFA, ami még egy fokkal menőbb, de itthon nincs nagy különbség, és erre sajnos nincs tanfolyam, tehát még nehezebb letenni a vizsgákat, amikhez ráadásul legalább Bécsig kell utazni.

2022. nov. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as esetleg tudnék neked üzenetet küldeni ha nem gond? Köszi.
2022. nov. 28. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:
#4. Írj ha gondolod, nyugodtan! De mivel ez egy névtelen felület, itt is jó lehet, mert hátha segít másnak is a jövőben. Ahogy érzed.
2022. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jogos,Csak erről a tanfolyamról akartam beszélni.


Lehet valahol utána nézni, hogy mik a tapasztalatai a végzősőknek, és hogy eltudtak-e vele helyezkedni? stb.


Bevallom az őszíntét utána néztem alig találok valamit,még angolul sem, gondolom inkább német stb európai nyelveken lenne több értelme utána nézni, csak sajnos ezekhez semmi közöm sincs.

2022. nov. 29. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6. Túl sok véleményt nem is fogsz róla találni, mert ilyen menő végzettsége nem olyan túl sok embernek van itthon. Erre a tanfolyamra beiratkozhat évente kb. 30 ember, elvégzi 10-12. Ezek egy része sem lenne ott, ha nem fizetné neki a cég, ahol dolgozik. Szóval sok versenytársad nem lesz, ami egy igen jó dolog (szemben a közgázos tömegképzéssel).


Kiszámoló Miki írt róla például. Jó régi cikk, de ma is helytálló:

[link]


Továbbá ha a Bankárkepző oldalára felmész, ott látsz interjút egy végzettel, valamint korábban voltak fenn videók is (lehet, hogy most is vannak, csak most mobilról írok és nem néztem meg), ahol pl. Száz János professzor ad egy rövid bemutatást a képzésről. Beszél arról is, hogy a bolognai rendszerben a BSc közgáz diplomák leértékelődésével párhuzamosan egyre nő a nemzetközi pénzügyi diplomák (CFA, EFFAS) jelentősége. Én hinnék neki, ő sem csak üzleti okokból mondja ezt, nagyon okos ember.


Nem akarlak egyébként győzködni, semmi érdekem nem fűződik hozzá. Ám ha ezt el tudod végezni, bőven jó eséllyel indulsz a befektetési tanácsadó/bróker/stb. pozíciókat illetően, belföldön és külföldön is (utóbbi feltétele persze, hogy jól beszélj angolul).

2022. nov. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7. Most néztem fel az oldalra, a CEFAfactsheets pdf azzal az infókval indít, hogy '95 óta lehet ezt a végzettséget megszerezni Magyarországon, azóta mintegy 300 embernek sikerült. A képzés amerikai párját, az ennél is egy fokkal menőbb CFA-t még ennyi ember sem szerezte meg, ebben közel biztos vagyok. Ha elvégzed, lesz munkád. Olyan, amilyet szeretnél.


Arra viszont készülj fel, ha belevágsz, hogy amikor azt írtam: nehéz a képzés, azt komolyan gondoltam, finoman szólva sem egy egyszerű pénzügy és számvitel kategória. Az oktatók kiválóak, az órák nagyon színvonalasak (ahogy az egész tanfolyam is), de nagyon szorgalmasan, kitartóan, lehetőleg minden egyes nap órákat kell majd tanulnod, 99%-ban önállóan, és még ha nagyon motivált is vagy, pár bukás valószínűleg benne van a pakliban. Ez nem hangzik jól, tudom...de így lehet igazán jó végzettséget szerezni.

2022. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!