Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2018-ban szereztem a BGF-en...

2018-ban szereztem a BGF-en egy 2 éves pénzügy és számviteli végzettséget. Nem dolgoztam benne. Érdemes lenne 27 évesen könyvelőirodákhoz jelentkeztgetni gyakornoki/asszisztensi munkakörökbe?

Figyelt kérdés

Nagyon zavar, hogy igazán nem értek "semmihez". Szeretnék fejlődni és valós tudást szerezni. De nem túl késő már ezzel kezdeni valamit?

Mit érdemes átnézni?

B2-es angoltudásom van.


Megköszönném a szakmában dolgozók válaszát mit gondolnak erről.



2022. márc. 8. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez pénzügyi számviteli ügyintéző képzés? Vagy foksz? Mondjuk igazából mindegy is, mert a munkaerőpiacon mindkettő olyan, mintha nem is lenne. Könyvelőirodába nagyon max adatrögzítőnek mehetnél el, viszont azt tudnod kell, hogy szerencsére egyre kevesebb adatrögzítői munkára van szükség a digitalizáció miatt. Hogy mit tehetsz? Ha ezt a szakmát szeretnéd, akkor vagy végezd el normálisan a számvitel szakot, vagy pedig csináld meg legalább a mérlegképes könyvelőit (nyilván a legjobb, ha mindkettő megvan). Utána már lehet jelentkezni könyvelésre, csinálhatsz mellé adótanácsadóit is, ha tetszik a szakma, stb stb. A lényeg: képezd magad, mert ebben a szakmában ez folyamatosan kötelező is, plusz saját belátásod szerint sincs semmi releváns tudásod.
2022. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!