Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szak és egyben egyetem váltásn...

Szak és egyben egyetem váltásnál az előző félév kreditjei hozzáadódnak a kövi félévhez, hiába nem ugyanazon a szakon folytatom tovább?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy évente nézik, hogy megvan-e a megfelelő kreditszám, tehát ha az egyik szemeszterben kevesebb kreditet teljesítek, a másikban meg többet, de így is megvan a minimum, akkor okés vagyok, viszont egyetemet szeretnék váltani, mert a szakkal nagyon mellényúltam. Jelenleg társadalomtudományi karon vagyok az eltén, és innen szeretnék jövőre a Semmelweisre menni, ebben az évben a második félévem pedig passzív lesz. Ebben az esetben az idei, őszi szemeszterben teljesített kreditjeim hozzáadódnak majd ahhoz, amit jövőre az első félévben teljesítek? Vagy teljesen a nulláról indulok? Tekintve, hogy nem egyetemen belül szeretnék átmenni másik karra, hanem másik egyetemre, egy teljesen más szakirányban.


Remélem érthető, hogy számomra mi a kérdéses, köszönöm előre is a segítséget :)



2022. nov. 29. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen más a szakirány is, biztos, hogy nem tudsz elfogadtatni tárgyakat.
2022. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze nincs hozzá, ez egy új jogviszony.

Tantárgyat talán tudsz elfogadtatni.

2022. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából inkább arra irányult a kérdés, hogy ugye most kezdődnek majd a vizsgák, és mivel tutira váltani fogok, nem tervezem megerőltetni magam a tanulással, hiszen úgysem itt folytatom az egyetemet, azt én sem gondolom, hogy bármilyen tárgyat el tudnék fogadtatni, hiszen totál más a kettő
2022. nov. 29. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Már a kérdésed is felesleges és értelmetlen.
2022. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 én kérek bocsánatot, amiért ezt a részét a felsőoktatásnak bonyolultnak érzem, és mertem feltenni egy kérdést ezzel kapcsolatban egy oldalon, ami amúgy szerintem az ilyen esetekre van kitalálva
2022. nov. 29. 16:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog senkit érdekelni.
2022. nov. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! józan paraszti ésszel is belátható, hogy nem lehet átvinni olyan kreditet, ami nem tartozik a szak tantervébe.
2022. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem akartam átvinni semmilyen kreditet, mert sejtettem, hogy nem lehet, úgy érzem azt értettem félre, hogy éveket egészben néznek a kreditek átlaga szempontjából és nem magukat a szemesztereket külön-külön, de köszönöm a válaszokat, tudom, hogy hülyén fogalmaztam, csak stresszel kicsit ez az egész dolog
2022. nov. 29. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem fogalmaztad meg hülyén, a válaszolók fogyatékosak, de inkább rosszindulatúnak nevezném őket.
2022. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
9. Fogyatékos vagy Te! A kérdést értelmezd, már ha két agysejttel ez lehetséges.
2022. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!