Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy év után szeretnék ugyanazo...

Egy év után szeretnék ugyanazon az egyetemen, másik karra újrafelvételezni. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Sok infót találtam átvételről és újrafelvételiről ugyanarra a szakra, viszont engem egész pontosan ez érdekelne. (BME-ről van szó)

2021. máj. 27. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha újra szeretnél felvételizni egy másik szakra, akkor igazából az ugyanúgy működik mint mikor erre a szakra is jelentkeztél. Ugyanúgy a felvi-n keresztül kell felvételizned a felvételi időszakban, teljesen ugyanúgy működik minden. Annyi, hogy ha pl. vannak közös tárgyak, amiket már teljesítettél, akkor azokat majd esetleg el tudod fogadtatni. Valamint, ha ezt a képzést már nem szeretnéd folytatni, akkor ugye ki kell iratkoznod.
2021. máj. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm!

És ha ebben a felvételi időszakban a jelentkezésről már lecsúsztam, a pótfelvételivel van még lehetőségem ősztől elkezdeni az újat?

2021. máj. 27. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ez nem volt a tanácsok legjobbika. Ha van hasonlóság, akkor elképzelhető, hogy különbözetivel másodikban kezdheted a másikat például.
2021. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a pótfelvételin is tudsz jelentkezni, ha meghirdetik.


3-mas Ha újrafelvételizik, akkor én úgy tudom, hogy nincs más megoldás, nem? Csak azokat a tárgyakat tudja elfogadtatni, amiket korábban a másik szakon már teljesített, de nem tud átugrani egy egész évet. Hacsak nincsenek ráépülős tárgyak stb. és azt vesz fel, amit akar...akkor esetleg. Nem tudom, én nem tudok más lehetőségről. Én a saját szakomra akartam átjelentkezni/újrafelvételizni egy másik egyetemre, de még így sem tudtam volna mindent elfogadtatni és ugyanúgy végig kellett volna járnom az egész képzést, mert annyira más volt a két tanterv.

2021. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet olyan is, hogy szakváltási kérelem, és akkor pl hátha azon belül maradsz, de szóval akkor, ha pl hasonló a két szak, szerintem, akkor könnyű az átjárás. Tehát pl kérdezd meg e-mailben a tanulmányi osztálytól,hogy ilyenre van-e lehetőség.
2021. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!