Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nagyon nem megy a középisko...

Ha nagyon nem megy a középiskolás valószínűségszámítás, érdemes lehet elmenni villamosmérnökire?

Figyelt kérdés

Egyszerűen bármennyiszer ismétlem a valszámot, nem tudok úgy gondolkodni...

Minden más középiskolás szinten megy, még deriválás(szabályok),és minimális integrálás amit kérnek emelt matekhoz is megy, de a valszám nem... még a középszintű feladatok se mennek belőle...


2022. dec. 3. 14:18
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%
Egy jó magántanárhoz lenne érdemes elmenni első körben. Ha minden más megy, akkor valószínűleg itt csak valami elakadás van nálad, valaminek a helyére kell kattannia, ami a jelek szerint nem megy magától, de egy jó tanár segíthet ebben.
2022. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, akkor érdemes lehet,igaz? Mert most vagyok érettségi elött,és lassan nyíilik a felvi jelentkezés is.. :) Szeretnék műszaki pálya felé tovább menni
2022. dec. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Ha minden más megy, akkor nem alapvetően a matematikával van problémád, hanem csak elakadtál egy területen. Ezt megfelelő magántanárral korrigálni lehet.
2022. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A valszámmal az a gond, hogy mindig úgy tanítják, hogy „mindent egyből kell tudni”, emelt szinten meg már bejön a binomiális, geometrikus, meg hipergeometrikus eloszlásos hülyeségek (amik amúgy nem azok, csak annak fényében, hogy ezek mind a klasszikus valószínűségi modellből levezethetőek, és nem ezt az alapvető számítást tanítják, hanem ezeket a képleteket kérik). Én sem tudom ezeket a képleteket fejből, hanem szépen lépésenként eljutok a végeredményhez, aztán csak utólag esik le, hogy 1 képlettel is kijött volna.


De nyugodtan írj ki feladatokat ide, amik nem mentek, segítünk rávezetni a miértekre.

2022. dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Mérnökin nincs valszám
2022. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: nekem volt. El is úsztam rajta elsőnek. Koreppal utána asszem négyesre vizsgáztam
2022. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne :D
2022. dec. 4. 18:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Gépészen nálunk nincs, 3 félév matek de valszám az nincs. Csak tudom, most csinálom a matematika 3-at
2022. dec. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!