Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen szolgáltatáson keresztü...

Milyen szolgáltatáson keresztül érdemes mechanikát, géptant, egyéb alapvető műszaki tudományokat tanulni, alapismeretek elsajátítása után? (Meló mellett)

Figyelt kérdés

Vegyészmérnök (MSc, PE-MK) végzettségű vagyok, és a képzésem végére az érdeklődésem megnőtt a mechanika, illetve az alkalmazott műszaki tudományok iránt (röviden szólva: rájöttem, lehet inkább gépésznek kellett volna menni. :D) A képzés során is a műszaki témakörű tárgyakat szerettem a legjobban.

Jelenleg a munkám során a kémiához/vegyészmérnökséghez (pl. művelettan, kémiai technológiák) köthető ismereteimet gyakorlatilag semmilyen szinten nem hasznosítom, de a mechanikához és géptanhoz kapcsolódó ismeretekre hatványozottan szükségem van. Szerencsére a végzett szakom ezekhez is ad egy kis alapot, illetve érdeklődési köreim által nem vagyok teljesen kapufa a témában (autók, haditechnika, műszaki elektronika), de egy átlagos gépésztechnikus még mindig sokkal informáltabb nálam - egy közepesen komoly géprajzot olvasni pedig konkrétan nem is tudok.


Elgondolkodtam tehát valamilyen alapismeret-kiterjesztésen, amit munka mellett is jól lehet végezni: legyen az netes szolgáltatás (Brilliant.com, CuriosityStream, ha ott van ilyen; stb.), egyéb kurzuson, esetleg akár levelező képzésen (ez már talán a másik véglet). Vagy csak kérjem el a haverjaim BME-s gépész jegyzeteit? :D


Kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre, hogy mit javasolnátok, illetve van-e értelme ilyenbe fogni, vagy inkább csak hagyjam, hogy a munkám során megszerezzem a kellő tapasztalatokat?



2021. máj. 23. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd át a gépészmérnők Mechanika 1 / 2 / 3 anyagát, és kezd el a munkáddal kapcsolatos dolgokat tanulni. Én legalábbis igy csináltam más területen.
2021. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szintén Pannonosként (és gépészhallgatóként) én Timár Imre tanár úr Mechanika-könyveit ajánlom. Van hozzájuk feladatgyűjtemény is.
2021. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a választ. Van tipped, hogy hol tudom ezeket a jegyzeteket elérni?


2.: Köszi, legközelebb ha Veszprémben járok, benézek a jegyzetboltba. :)

2021. jún. 21. 01:16
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Google a barátod.......

2021. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!