Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek érettségi után?

Mihez kezdjek érettségi után?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, de ez önmagában nyílván kevés. Sajnos nem vagyok jártas a munka világában és nem igazán kelti fel semmi se a figyelmemet. De nyilván dolgozni kell, ez nem kérdés.


Jelentkeztem a MÁV-hoz is munkagépkezelőnek, és alapvetően tetszene az ötlet hogy egy gép fülkéjében ülve dolgozok. Ami viszont nem tetszik már hogy a tanfolyam nagyon kemény, amivel nincs is bajom, csak soha nem fogok megszabadulni tőle, mert évente vizsgázni kell, még azután is hogy már megvan a tanfolyamom. Én ezt a folyamatos tanulást és a vizsgákkal járó stresszt nem hiszem hogy megtudnám szokni. Plusz ha elbukok akkor mindent fizethetek vissza, ami elég sok pénzt jelent. Ezért inkább itt hagynám és valamivel lazábbat keresnék. Önmagában viszont a gépkezelés tetszene, csak jogosítványom sincs, így a mezőgazdasági vagy építkezési munkagépek esetében nem tartom esélyesnek a dolgot.


Voltam egy ideig a műhelyben is, ott megtetszett hogy a szerszámokkal kellett dolgozgatni (még akkor is ha nem ismertem egy szerszámot se, jó volt megtanulgatni ezt azt).


Ami még érdekelne azok az állatok vagy bármi más ami a természettel kapcsolatos. De nem nagyon látok jelenleg Magyarországon olyan szakmát amivel dolgozhatnék állatok közt és még meg is élhetnék, állatorvos meg nem szeretnék lenni. Plusz bioszból nem is vagyok annyira jó, szóval max valami olyasmi amihez nem kell annyira tanulni biológiát.


Egyébként elég tág az érdeklődési köröm, imádom a földrajzot és történelmet is, de nem szeretnék egyetemre se menni, mert max tanár lehetnék, de én nem szeretnék az lenni. Annyira nem kedvelem az olyan munkaköröket ahol mélyebben kellene foglalkoznom az emberekkel, ezért se szeretném ezt.


Fogalmam sincs hogy mihez kezdjek az életemmel, egyszerűen nem találom a helyem az érettségi után. Gondoltam ha megosztok itt magamról pár információt akkor valaki tud adni egy jó tanácsot, tippet, amit megköszönnék.



2022. dec. 5. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Erdészet? A MÁV nem rossz ötlet, mert utazni is lehet vele, nekem mindig azt mondták gyerekkoromban, hogy 3 hely van, ahol mindig találnék munkát: a MÁV, az egészségügy és a posta. Válaszd a MÁV-ot, de előbb szerezzél egy jogosítványt. Ha már megtanultad azt, amit itt írtál, utána biztos csak olyan egy-két hónapos kis tanfolyamok lesznek, hogy mindig képben legyél. Nem kell ettől félni szerintem.

De itt egy lista a szakmákról: ezekben keresgélhetsz: [link]

2022. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az évenkénti vizsgákon átrugdalnak mindenkit.
2022. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A MÁV jó választás, az egész családod ingyen utazhat.
2022. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!