Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdjek, mire jelentkezzek?

Mihez kezdjek, mire jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt ilyen problémám, mert úgy volt, hogy gimi után jó lesz egy konyhai kisegítő vagy egy takarítónői állás is. Most meg beleültették a fülembe az egyetem lehetőségét. Mondták, hogy kaphatnék ösztöndíjat, meg egy csomó kedvezményt, így kb. nem lenne + költségem az egyetemre...

Rendben, hogy egyetemre járnék meg minden, de mégis milyen karra?

Még van 3 évem, de amit tudni kell rólam:közepes tanuló vagyok. A töri most megy, eddig mindig hajszálnyira voltam a négyestől. A mateknál minden jó, csak a geometriai rész nem. Az sose ment jól. Magyarból egész jól teljesítek. A németet választom majd nyelvnek, mert az nagyon könnyen megy. Nem tudom, hogy mi legyen a választott tárgyam. Az angolt immár két éve tanulom, de legszívesebben egyáltalán nem foglalkoznék vele. Persze tudom,hogy világnyelv meg minden, de nem teljesítenék belőle jól az érettségin...

Amit szívesen dolgoznék, de nem tudom, hogy pontosan milyen szaktudás kell hozzá + egyáltalán hogyan érjem el azt: óvónő, dajka, call center talán ilyesmik... szociális munkák, vagy szervezői-titkárnői, bár a titkárnőt hagyjuk csak szeretek napirendeket,terveket készíteni, szeretek rajzolni is, de nem tanultam "technikákat" , úgyhogy nagyon amatőrül rajzolok, főleg animéket... nem tudom, hogy evvel mire tudok menni... nagyon semmire, szóval lehet, hogy ez ilyen hirtelen felindulás és marad a régi terv, hogy sima érettségivel boldogulok majd.

Mit tudtok ajánlani?

Ti hogyan csináltátok végig?

Közepes érettségivel is felvennének?

Honnan tudtátok, hogy milyen karra jelentkezzetek?



2016. nov. 5. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Óvónő akkor lehetsz, ha nem iszonyodsz a tesitől, és van egy kis énekhangod, meg szép a kiejtésed. És azért egy minimum erős 4-es érettségi (70% felett) sem ártana magyarból és töriből. Meg egy német nyelvvizsga, és akkor biztosan felvesznek.


A többi melóhoz, amit írtál, nem kell egyetemre menni, elég egy OKJ.

2016. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a következőket gondold át, mielőtt döntesz:

- Mit szeretsz a legjobban csinálni?

- Mi az, amiben tehetséges vagy?

- Mi az, ami érdekel?

- Másokat is nyugodtan kérdezz meg, hogy szerintük mik a legjobb tulajdonságaid, mik az erősségeid.

- Mi az, amit egész életedben szívesen csinálnál?

- Ha számodra a fizetés fontos, akkor olyan szakot válassz, ahol tudod, hogy átlagosan magas a fizetés vagy jók az előrehaladási lehetőségek.

- Ha már van szakkal kapcsolatos elképzelésed, menj el egyetemi nyílt napokra, sokat tud segíteni, felteheted kérdéseidet, találkozhatsz a leendő tanáraiddal, hallgatókkal, megtapasztalhatod az ottani atmoszférát.


Ha javasolhatom, ne olvasgass véleményeket bizonyos egyetemekről, mert mindegyikről rengeteg negatív véleményt találhatsz, ami elveheti a kedved attól, hogy oda jelentkezz, pedig lehet, hogy te nagyon jól éreznéd ott magad.


A nyelvekről annyit, hogy már rengeteg állásnál elvárás az angol nyelvtudás, ezért szerintem ne hagyd abba az angol tanulást. Nem kell belőle érettségizned, de egy középfokú nyelvtudás elég hasznos lehet. Emellett ha van kedved, mindenképp tanulj más idegen nyelveket, csak javadra válhat.


Call centerről annyit, hogy mivel rengeted ilyen diákmunka hirdetés van fent az interneten, nem hiszem, hogy bármilyen szaktudás kellene hozzá, maximum jó kommunikációs készség, és lehet nyelvtudás.


Óvónő, dajka szerintem remek szakma, ha szeretsz gyerekekkel foglalkozni, énekelni, játszani velük, mersz értük felelősséget vállalni.


Szociális munkásokat nagyra értékelem, mert szeretnének segíteni embertársaikon. Ami szükséges lehet, az jó kommunikációs készség, empátia, segítőkészség, elkötelezettség. Viszont ne remélj sok pénzt érte.


Titkárnőről nem tudok mondani semmit, esetleg ha érdekel a szervezés, akkor rendezvényszervező.


Ha szívesen foglalkoznál rajzzal, akkor valamilyen művészeti szakot javasolok, sokuknál nem nézik az érettségi eredményed és a jegyeidet, hanem szakmai-alkalmassági vizsgán kell jól szerepelni. Viszont, ha például grafikus szakra szeretnél menni, jó pár évig kell előtte rajziskolába járnod (ezt jobb, ha már most elkezded).


Én úgy kezdtem a pályaválasztást, hogy a felvi.hu-n minden szakot végigolvastam, kiszűrtem, hogy melyik érdekel a legjobban. Csináltam pár önismereti tesztet is, ahol kiírták, hogy milyen szak illik hozzám, illetve nyílt napon is voltam. Így találtam rá arra a szakra, ahová majd jelentkezni szeretnék. Nálam eléggé behatárolta az intézményeket a szakom, mert csak 3 helyen lehet tanulni az országban, az egyiket kizártam, mert vidéken van, a másik kettő közül meg úgy döntöttem, hogy az egyiken dupla annyi volt a tandíj, mint a másikon. S habár a drágábbik helyen van állami, én mégis az olcsóbbat választottam, mert nem vagyok benne biztos, hogy egyetem után az országban szeretnék-e maradni (és ugye állami után pár évig ide kéne adóznom).


Sajnálom, ha nem sikerült érthetően megfogalmaznom a véleményemet, de azért remélem, hogy sikerült valami hasznosat mondanom. :)


Sok sikert a továbbiakban. :) (captatio benevolentiae :D az agyamra ment a magyaróra)

2016. nov. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Választott tárgy lehetne pl. a biosz
2016. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Faktnak meg válaszd a magyart, törit

(ha jól megy)

2016. nov. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egyébként jól fogalmaztad meg a mondanivalód nagyon szépen köszönöm a válaszaidat és megfogadom a tanácsaidat és düllőre jutok valahogy. :)
2016. dec. 5. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi történt azóta? 😁
2023. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Úristen most elolvastam, hogy a kis 15 éves énem, hogy tervezgetett. Nos, leírom hátha x idő után az is vicces lesz hogy most hol tartok. Az érettségi 3asra sikerült minden tantárgyból a 2 évnyi tanulás hiányának köszönhetően... Elkezdtem jelentkezni óvónőnek de végül az éneklés miatt visszakoztam. No, lám takarítani kezdtem egy cégnél, így elköltöztem otthonról ez 2 évig tartott. Nagyon jól kijöttem a munkatársakkal , a takarítás is könnyű volt és megkaptam az áhított önállóságomat saját lábon való megélést. De ez két év folyamatos szabadnap nélküli munka után nem boldogított. Ott volt a fejembe, hogy többre vagyok képes. Így ott hagytam a takarítást haza költöztem közben megismerkedtem a barátommal aki támogatott abban, hogy folytassam a tanulást, hogy olyan munkát végezzek amit szeretek. Így Okj-n kezdtem neki "bölcsisnéni" szak elvégzéséhez (amúgy azt hittem, hogy ez egyenlő a dajkával de nem, mert a dajka egyfajta takarító). Még tanulom a szakmát, már bölcsődében is dolgozom és bebizonyosodott, hogy tényleg szeretek a gyermekekkel foglalkozni. A legjobb munka a világon, leszámítva a dokumentációt. Azt hittem hogy móka lesz egész nap, de nem otthon vár a sok írni való. Most ez teherként élem meg, de bízom benne, hogy előbb-utóbb rutin szerűen rá áll az agyam. Egyébként tervben van az is, hogy egyetemre menjek hogy diplomám legyen a szakmából. Egyelőre bele szerettem a 0-3 éves korosztályba, de ki tudja lehet , hogy újabb 6 év múlva óvónéninek készülök. Az biztos, hogy a takarításkor a főnököt leszámítva a magam ura voltam és nem kellett hazavinnem a munkát. Ez a szakma viszont megcáfolja az előbb írtakat.
2023. jan. 3. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!