Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történik akkor ha megbukok...

Mi történik akkor ha megbukok az érettségin és a javító vizsga se sikerül?

Figyelt kérdés
Újra kell járnom a 12 töt, és csak abból a tárgyból amelyikből buktam vagy mindegyikből?

2022. dec. 5. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A 12. évfolyam teljesítéséhez minden tárgyból legalább elégséges osztályzat kell. Ez a feltétele a rendes érettségihez.

Érettségin ha egy tárgy nem sikerül, abból lehet újra érettségizni.


Nem tudom, javítóvizsga alatt mire gondolsz.

2022. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell újra járnod a 12 évet. :D Az érettségi előtt lezárnak mindenből, minimum kettesek a feltételei az érettséginek. Mintha év vége lenne, csak április végén. Ha megbuksz, akkor vagy javító érettségit teszel, vagy azt hiszem, választható tárgyak esetén választhatsz másikat is. De a többi eredményed ettől nem veszik el. Pl. ha magyarból, matekból, töriből és mondjuk angolból megvan minimum a kettes érettségi, de infóból megbuksz, akkor vagy újra írod az infót, vagy érettségizel helyette másból. De a magyar, matek stb. ugyanúgy megvan. A középiskolai jegyeid meg főleg, különben nem is érettségizhetnél.
2022. dec. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Április végén zárnak le, május elején érettségi.

Ha valamelyik tárgyból, mondjuk matekból megbuksz, akkor a többiből érettségizel, a matekból nem.

A matek pótvizsgára augusztusban mész, ha sikerül, akkor októberben pótérettségizel.

Ha megbuksz a pótvizsgán, akkor matekra be kell járnod megint egy tanévet.

2022. dec. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A történelemtől tartok, nagyon nagy anyagot kell megtanulni bár a magyar nyelv és irodalom és elég sok.
2022. dec. 5. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem túl nehéz. A szóbeli tételeket meg kell tanulni, ahhoz nincs jobb tippem. A tanárotoktól függ, pontosan mit vár el, ezért nekem a korábbi jegyzeteim jöttek be leginkább, de sablonosabb tételekkel tele van az internet.

Az írásbelihez nézd át alaposan az előző évek feladatait, főleg töriből, mert azért nem végtelen mennyiségű az anyag, és tök gyakran ismétlődnek a témák, akár az esszéknél is. Utóbbi esetben használd a forrásokat, mert fél esszéket simán meg lehet írni minimális tudással, csak a forrás felhasználásával. Plusz az atlasszal. Magyarból tanuld meg a novella-/verselemzés (vagy nem tudom, mit kérnek most) szempontjait, aztán kész. A szövegértés azért menni szokott mindenkinek, aki képes egy rövid szöveget normálisan értelmezni. Olvasd el kétszer alaposan, aztán válaszolj a feltett kérdésekre. Nem kell hozzá zseninek születni.

Tudom, hogy ilyenkor nagyon izgul az ember, de nem az életed múlik rajta. Persze, nagy megmérettetés ennyi idősen az érettségi, de bármikor újra lehet írni, és ha valaki négy évig félig-meddig rendszeresen tanult, akkor akkora meglepetések sem érhetik. Nyugi, december van, még csomó időd van addig. Tanulj, figyelj órán, figyelj a tanáraid által megfogalmazott követelményekre, és menni fog. :)

2022. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, így ismeretlenül is szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy a 2-est legalább el fogod érni. Ha nem tévedek, 25% kell hozzá, írásbeli és szóbeli részen minimum 12%. Ez nagyon alacsony.
2022. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!