Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet-e távoktatásban tanulni...

Vietnámi Veterán kérdése:

Lehet-e távoktatásban tanulni jogász szakon valahol? Állami ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés
Nem találtam sehol semmit. Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de kíváncsi vagyok.

#egyetem #jogász szak #képzés #távoktatás #Jog- és Államtudományi kar #Lehet-e hamarabb lediplomázni évek helyett?
2022. dec. 11. 22:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Megbízható válaszokat várok. Bár sejtem, hogy nincs távoktatás ezen a szakon.
2022. dec. 11. 22:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan azért nem találtál, mert nincs. Állami egyetemen nincs távoktatás, legfeljebb levelező.
2022. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.


Felvi.hu

2022. dec. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ninca
2022. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cs
2022. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha felvin nem találtál semmit erre, akkor nincs. Én sem hallottam olyanról, hogy jogász szakon indulna távoktatásban képzés. Nem lehet hamarabb lediplomázni, mert a tárgyak egymásra épülnek, nem lehet őket párhuzamosan felvenni. A jog amúgy nem olyan, hogy felvesz az ember egyszerre ezer tárgyat, hiszen egymásra épülnek logikailag is a tárgyak: a kötelmi jog általános része az alapja a különös résznek, a polgári perjog részben épít kötelmi jogi, munkajogi ismeretekre, a a nemzetközi magánjog épít a perjogra és a polgári jog egyes részeire... Nem is lenne értelme össze-vissza felvenni ezeket, mert nem lesz érthető az egyik a másik nélkül. Emellett, a jognak az is a lényege, hogy kialakuljon egy szemlélet, egy jogérzék az emberben, nem véletlenül 5 éves. A legtöbben amúgy csúsznak, kevesen végzik el időben. Régen lehetett 4 év alatt is elvégezni, a kötelező rendszer óta már régóta nem lehet, de akik anno 4 év alatt végezték el, azok mind rendkívül okos, tehetséges emberek voltak, nem volt a rövidítés jellemző régen sem.
2022. dec. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogi felsőoktatási szakképzés van Pécsen távoktatásban, de jogász szak szerintem nincs. De a távoktatásnak sem az a lényege, hogy előbb le lehessen diplomázni.
2022. dec. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Örülj, ha öt év alatt megy. A döntő többségnek amúgy nem. Sajnos megértési hiányok miatt a többség hiába fárad, maximum jogtechnikus lesz, ha egyáltalán…
2023. márc. 21. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!