Megéri elvégezni a jogot?

Figyelt kérdés
Elhelyezkedés és fizetés alapján.

2022. nov. 10. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
El lehet helyezkedni, és nem is rossz a jogászok fizetése (pláne nem az ügyvédeké).
2022. nov. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem éri meg (hacsak nincsenek kapcsolataid, úgy igen). Közel 10 év kemény tanulás, (5 év egyetem + 3 év a szakvizsgáig) és utána pedig rengeteg munka, és nevetségesen kevés fizetés ehhez képest, mivel nagyon nagy túlképzés van. A piac nem tud felszívni ennyi jogászt. Elhelyezkedni el lehet valahol, általában a közigazgatásban, de ott minimálbérnél kicsit többet lehet kapni. Vagy cégeknél/ügyvédi irodákban ahol 250-300 ezer ft körül keresel jó esetben. Nyilván van a bíróság stb de kapcsolatok nélkül ott sincs kb semmi esélyed, ezek kihalálos alapon működnek (bírók). Lehetsz fogalmazó stb de ők is nagyon keveset keresnek.
2022. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem.
2022. nov. 11. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
borzalmasan alacsony a fizetés. egy huszonéves kezdő fodrász a sokszorosát megkeresi mint egy ügyvéd pl
2022. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Külföldre meg nem is tudsz menni vele, mert ez magyar specifikus. Így ha kevés a fizetésed, akkor sem oldja meg az, hogy elmozdulsz. Az egyik legnagyobb szívás a jog. Irgalmatlan sokat kell érte tenni, hogy meglegyen, aztán beszorultál egy patt helyzetbe vele.
2022. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
#5 ezt az utolsó mondatot mire alapozod? Miért szorulnál be vele patt helyzetbe?
2022. nov. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Kijössz egy nehezen megszerzett diplomával, kapsz egy 300 nettós állást és ha nincsenek kapcsolataid, benne is ragadsz. Külföldre nem tudsz menni, mert más a jogrendszer, és még annyi kapcsolatod sincs, mit itthon, feljebb nem tudsz lépni, kombinálni más szakokkal vagy akár tudományterületekkel meg baromi nehéz. Tanítani se tudsz vele, kutatni se nagyon, állsz és nézel ki a fejedből. 3 jogász ismerősöm van, az egyik programozónak állt egy bootcamp után, a másik fitness edző lett németországban, a harmadik meg otthon maradt 3 gyerekkel inkább és a férje tartja el. Jah, nem 4. A negyedik bevándorlási ügynök lett külföldön (egy ott elvégzett tanfolyam után, a diplomája neki is csak dísz).
2022. nov. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Én meg azt hallottam, hogy a bíróságokon az érettségis gépírónőknek elég szép magas fizetése van, tehát kizártnak tartom, hogy nettú 250-et kapna egy fogalmazó
2022. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva azt mondanám, hogy nem.

Fogalmazóként dolgozok már körülbelül 1,5 éve. A fizetésem elérte szerencsére már a 200 ezres nettó álomhatárt. Igazából ez egy hivatás, kell hozzá hivatástudat. Ha nincsenek joggal foglalkozó felmenőid nagyon nehéz ezzel érvényesülni főleg a jogi szakvizsga előtt.

Előttem az lebeg, hogy majd egyszer talán jogi szakvizsga után beindulnak a dolgok és a ranglétrán haladva szép fizetésre is szert tehetek.

De a bíróságnál és az ügyészségnél jellemző ez. Ügyvédjelöltként ha jól beszélsz angolul, németül és még esetleg egy harmadik nyelven is tudsz kommunikálni, jó eredménnyel zártál egyetemen, akkor lehetőséged van Budapesten elhelyezkedni egy nemzetközi ügyvédi irodánál, ahol nagyjából semmilyen szabadidőd nem lesz, de úgy pénzed se nagyon a kezdetekben.

Én dolgoztam ügyvédjelöltként is. Napi 10 órát voltam bent az irodában és miután hazaestem még ellenkérelmet, viszontválaszt, büntetőügyben 174 oldalas ítélethez fellebezés indokolását. Mindezért pedig minimálbér alatti fizetést kaptam, de legalább papíron az volt rajta és befizették a járulékaimat.


Nagyon nem könnyű. Majdnem minden 3. napom úgy indul, hogy felteszek magamnak egy kérdést. Megéri ez? Nem tudom. Rövid távon semmiképp, hosszútávon talán.

Nyilván el tudsz menni kormányhivatalba, a belügyminisztériumhoz, a NAVhoz, ahol a kezdő fizetésed elég szép, körülbelül 350 ezer nettó. Itt már csak az a kérdés, hogy mennyire tudsz megélni belőle. Az albérletek elszállva, az élelmiszerek és úgy minden nagyon drága. Ezzel a fizetéssel pedig az a legnagyobb gáz, hogy évek múlva is körülbelül ennyit fogsz keresni.


#7-esnek: Meg tudom érteni őket, nekem is megfordult a fejemben, amikor a barátnőm fele annyi munkával a Starbucksban ugyanannyit keresett még diákként. Nem mellesleg nem áll tőlem semmi távol. Én is pultoztam, Street Foodoztam, úszómesterkedtem, kérdőíveztem és jobb fizetéseket szedtem össze még diákként vele.

#8-asnak üzenem: Igen, talán cafetéria juttatással annyi körül lehet az összeg :)


Egyebekben hozzáfűzném, hogy a jogász szakma gyakorlatias, így a munkáltatód (legyen az az állam vagy egy egyéni vállalkozó, esetleg egy cég) a megszerezhető tudással egészíti ki a béredet. :) Tudom, hogy ebből nem adnak kenyeret a boltban, de sok mindent nem tudsz csinálni.

2022. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9 viszont ha ennyire kilátástalan helyzet hogyhogy még ezen a pályán vagy? Mi motivál?
2022. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!