Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt. Mi...

Pályaválasztás előtt. Mi lenne jó számomra?

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!


Májusban tervezek informatikából emelt érettségit tenni (előrehozottan már letettem középszinten, jelesre sikerült). A kérdésem pedig a következő lenne: természetesen informatikával szeretnék foglalkozni.. legfőképpen Pesten szeretnék tanulni, de hogyan tovább? Foglalkoztat a programozás, nagyon sok minden.. viszont nem tudom mi lenne számomra a legjobb. Szeretnék az ELTE-re jelentkezni, hiszen mióta észbe kaptam jeles tanuló vagyok, így sok esélyt is látok rá, hogy bejussak. Azonban melyik szakra kéne beadnom a jelentkezésemet? Eddig a programtervező informatikus szakot nézegettem, azonban egyre több olyat látok, ahol szidják és nehéznek is tartják a matek miatt. Semmi problémám a matekkal, azonban középszinten tanulom (4-5 között álltam mindig is). Fizikából is mindig jeles voltam, viszont nem nagyon érdekelt sosem. Így a mérnökinfót ki is húztam. Mit javasolnátok? Legfőképp államilag támogatott képzéseket tartom szem előtt, hiszen anyagilag nem tudnék egy tanfolyamot most kifizetni. Gazdaságinformatikus szakról mit gondoltok?


Ami még érdekelne az a kereskedelem és marketing szak, illetve a gazdaság és menedzsment. Most eléggé felkapott, kicsit lehetetlennek tartom, hogy oda bejussak. Meg hát erről a szakokról is mostanában csak rosszat olvasok. Erről valakinek véleménye?


Még valami.. angolból is előrehozattoztam középszinten (jeles lett), most tervezek nyelvvizsgázni. Tehát később esélyt látok arra, hogy külföldön dolgozzak, így az informatikához nagyon jó párosítás lenne. Németet is tanulom már 12 éve, azonban még nem határoztam el magam, hogy abból is érettségizek (pedig azt tanulom heti 5 órában). Érdemes lenne azt is erőltetnem, hisz az a nyelv is jól jönne? Mit gondoltok?



2022. dec. 13. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
5%

Szia!

Esetleg a katonatiszti pálya (valamilyen műszaki szálon) nem vonz? A jövő olyan, hogy biztos és jól fizetett állásnak ígérkezik hosszú távon is. Pláne ha sportos is vagy és szívesen tanulsz idegen nyelveket, a megadott érdeklődéseiddel ott magasra viheted.

Anyagilag meg már hallgatóként is nagyon jól jársz.

2022. dec. 14. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,

én ELTE GTK-n tanulok, és tudom ajánlani ezt a kart mindenkinek, aki nem biztos még abban, hogy milyen irányba szeretne menni, de tudja hogy érdekli a közgazdaság világa. Viszont ha téged az informatika érdekel, szerintem inkább egy konkrétan ahhoz kapcsolódó szakot keress, mint amiket az elején soroltál. :) Azok tudnak csak rendesen felkészíteni, hogy informatikus munkakörben tuddj majd elhelyezkedni.

2022. dec. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!