Lehet jó szakmám még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7.-es vagyok és azon gondolkodtam hogy lehet-e belőlem még orvos? Vagy, már nagyon beleszámít az átlagom és nem vennének fel olyan iskolába, ahol orvosnak tanulhatnák. 3-as, 4-es átlagom van. :(

2022. dec. 14. 18:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Húzz bele akkor
2022. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az elsővel! Ha biosz-kémia tagozatra nem is vesznek fel, gimnáziumban választhatsz 11. osztályban fakultációt, ahol emelt szinten tanulod az általad választott tárgyakat, nálunk ez 2 tantárgy. Mivel te később fogsz érettségizni, ezért nem tudom, hogy fog kinézni később, de ne add fel, motiváljon a célod!!:)
2022. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Világ életemben "rossz" tanuló voltam, most mégis orvostanhallgatóként koptatom az egyetem padjait.

Amit ne felejts el soha, hogy RAJTAD múlik, mindegy milyen iskolába jársz. Nálunk példának okáért nem volt emelt szintű kémia oktatás gimiben és a biológia is hagyott némi kívánnivalót maga után...

De ez mind csak részlet kérdés, a biológia tanulható, ha kicsit is logikus a gondolkodásmódod segítség nélkül átlátható + a 21.század szülöttje vagy, minden megtalálható a neten, ne tudd meg hányszor segített ki szorult helyzetekből.

Kémiához szükséges lehet különórákat felvenni, főleg ha a számolások annyira nem mennek, de onnét kezdve ez is csak gyakorlás kérdése, számtalan feladatot meg kell majd oldanod, utána viszont észreveszed, hogy nem véletlenül típus feladatok, ugyan arra a logikai menetre vannak felfuttatva adott témakör számolásai.


Egy szónak is száz a vége, ne búsulj ha nem kerülsz be valami "elit" suliba, fókuszálj magadra és lebegjen előtted a cél. Időd még bőven van, nem vagy elkésve semmivel, kitartást és sok sikert kívánok!

2022. dec. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Hú, hát mondhatni egy kő esett le rólam. Köszönöm, hogy írtatok. Belehúzok! :))
2022. dec. 14. 19:30
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskola igazából a középiskolai felvételibe számít bele. Az egyetemi felvételinél már az érettségi eredményeit nézik, azt meg ha belehúzol simán meg tudod csinálni elég jóra.

És ne hallgass senkire, csak magadra. Én is általánosban hármas négyes tanuló voltam, sőt a matek tanárom annyira szörnyűnek tartotta az átlagomat, hogy azt mondta, hogy ne menjek abba a középsuliba, amibe mindig is be akartam jutni, mert úgysem fogom bírni, egy szép álomnak tartotta, hogy én valaha is programozó leszek. Nem hallgattam rá, elmentem informatika ágazatra, és láss csodát, végig 4-es 5-ös voltam, kiváló eredménnyel érettségiztem szakmából, 5-ös emelt informatika érettségit tettem, irodai informatikusként vizsgáztam szintén kiváló eredménnyel, és az érettségimben nincs négyesnél rosszabb jegy. Aztán felvettek az egyetemre, most itt vagyok mérnökinformatika szakon, szoftverfejlesztő specializáción, és elég jó átlagom is van.

2022. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2022. dec. 14. 20:33
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülnék neki, ha még csak 7.-es lennék és már tudnám, hogy mi szeretnék lenni. Sokan amúgy nem is mennek orvosira gimi után, vagy elkezdenek egy szakot, és később jönnek rá, hogy orvosira akarnak menni.

Én 11. után, nyáron jöttem rá, hogy orvosira szeretnék menni, előtte nem fordítottam különösebb figyelmet se a bioszra, se a kémiára, konkrétan a humán tantárgyakat tanultam emelt szinten, nem volt semmi közöm az egészhez.

Most pedig, bár elsőre nem jutottam be az egyetemre, de újrapróbálom.


Amit tudok ajánlani, hogy kémiából már most gyakorolhatsz számolásokat, az Ötösöm lesz kémiából című könyvben nagyon jól ki vannak dolgozva


Az pedig nem lehet kizáró ok, hogy ha rossz gimibe jársz, mindenki ugyanazt az érettségit írja az országban, maximum egy kicsit nehezebb lesz rá felkészülnöd, ha nem adnak a tanáraid mindent a kezedbe.

Úgy tudom egyébként, hogy a középiskolai felvételihez a legtöbb iskolában a 7. év végi és a 8. félévi jegyeket viszed tovább (néhány helyen ez 5.-től van), illetve a központi felvételi pontjait (amire szintén tudsz készülni, akár már most is, fent vannak az oktatási hivatal honlapján az eddigi feladatsorok).


Ne haragudj, hogy ennyire összeszedetlen lett, amit írtam, ha valami nem érthető, vagy van még kérdésed esetleg, akkor írj nyugodtan, szívesen válaszolo bármire:)

2022. dec. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze. En kitűnő voltam altalanosba de a felvételit nagyon elrontottam mégis felvettek egy nagyon jó gimibe.

11.be biosz kémia faktot vettem kémiából jártam külön tanarhoz, idén kezdtem az orvosit.


De nekem könnyebb volt mert bátyám is orvosira jár és apukám is orvos.

Hajra:)

2022. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
25%
Orvos vagyok. Na ez pont egy kifejezetten sz.r szakma.
2022. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Gimnázium 11,12. + az érettségi eredmények nyelvtudás számit! De azért tedd oda magad a gimiben! Ha a gimiben nem vennének fel egészségügyi szakra , akkor semmi sincs veszve hiszen egyetemre az orvostudományi karra meg bőven van esély!
2022. dec. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!