Lehet jó szakmám még?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7.-es vagyok és azon gondolkodtam hogy lehet-e belőlem még orvos? Vagy, már nagyon beleszámít az átlagom és nem vennének fel olyan iskolába, ahol orvosnak tanulhatnák. 3-as, 4-es átlagom van. :(

2022. dec. 14. 18:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

7.-ben még nem vagy ezzel elkésve.

Viszont, húzz bele! Még sikerülhet bejutnud egy jobb gimnáziumban, ha a mostani jegyeidet kijavítod, és 8.-ban is egy jó erős 4-es, vagy 5-ös átlagot hozol, illetve a felvételt is jól megírod.

2022. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%
9: van sz*r része is, sokan azt hiszik ez egy aesthetic munka, persze nem az, megkell tanulni megbirkozni a különböző traumakkal. De én nem tartom egy sz*r szakmának, számomra rosszabb lenne ha egy gép előtt ülnek egesznap és adatokat vinnem fel az excelbe😆
2022. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
15%

Ez továbbra is egy sz.r munka. Az egész fiatalságod rááldozod szó szerint, hogy 30x évesen elkezdj keresni talán valamennyit mindezek mellett hétvégi ügyeletek iszonyatosan nagy felelősség, ráadásul ma Magyarországon csak az orvos aki szikével hadonászik, egy háziorvos, anesztes, vagy belgyógyász le van sajnálva.


Én biztosan nem választanám mégegyszer ezt. Itt vagyok 33 évesen, se kutyám, se macskám, se társam semmi és legyek boldog, hogy fényesre nyalhatom az éppen belépő nyugdíjas fenekét... És tegyem ezt mosolyogva mert ugye letettem egy 2500 éves elavult esküt.

A fizu persze jó, nettó másfél. De bocs azért hogy az eddigi életem lehúzhatom a klozeton senki nem fog kárpótolni .

2022. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, akkor meg válts egy másik szakmára. Problem solved.
2022. dec. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként hiába van orvosi diplomad csomó masik helyen lehet dolgozni ahol nwm kell betegek seggét nyaldosnod és a fizu is jó.


Pár pelda: gyógyszertari laborok, plazmakozpontok, hajbeultetes.


Ilyen helyekre bármikor mehetsz és mehettel volna ahelyett hogy eldontotted melyik szakiranyba mesz majd közhírré teteted hogy ez egy borzasztó szakma.


Üdv: 12es válaszoló.

2022. dec. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha szerinted egy hajklinika nem a seggnyalásról szól akkor nagyon nagy tévedésben vagy. A plazmaközpont meg a legalja. Előbb megyek wc-t pucolni akkor legalább bele tudok nézni a tükörbe.
2022. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

A plazmakozpontot nem ismerem de nem hiszem hogy orvosként a hierarchia alján lennél, de mint említettem nem ismerem.


A hajklinikan alig kell beszélned a beteggel, sokszor az orvos ott sincs csak mikor már a beultetes van.


De mindenki eltudja dönteni magának, nem azért írtam csak hogy lehet elhatarolodni az orvoslason kívül is.


Mostmar érdekel, hogy milyen szakorvos vagy egyébként?

2022. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Háziorvos. Egyébként a betegeimmel jól ki szoktam jönni, nem ez a fő baj, hanem hogy ez az egész annyi lemondással jár, olyan rohadt hosszú a képzés, annyira nincs társadalmi megbecsülés hogy egyszerűen nem éri meg.


Itt vagyok 33 évesen és kidobhatom az eddigi életem az ablakon, se családom, se társam senkim.

2022. dec. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Hat igen, háziorvos én sem lennék. De legalább nincsenek éjszakai ugyeletek, és valoszinu nem miattad hal meg a beteg.


33 eveseneg sok embernek nincsen senkije, sőt sok orvosnak sincs ugyanis csak tanulnak és tanulnak.


Férfi vagy nő vagy?

2022. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Vannak éjszakai ügyeletek. Tegnap is ügyeltem. És miattam is halhat meg beteg. Semmivel nem komolytalanabb egy háziorvosi munka mint pl. egy belgyógyászé. Pont erről a lesajnálásról beszélek.


Férfi.

2022. dec. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!