Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mai világban elhelyezkedni...

Mai világban elhelyezkedni nőként mint burkoló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Véleményekre lennék kíváncsi hogy milyen esélyeim lehetnének. 19 éves lány vagyok, idén érettségizem. Az álmom a jövőmet illetőlen szertefoszlott, sok okból kifolyólag sajnos. Meggondoltam magam, szeretnék egy rendes szakmát kitanulni, nőként. Leginkább a burkolás érdekel, szuper melónak tartom, de tudom hogy nem könnyű. Legnagyobb erényeim közé tartozik, hogy rettentő precíz vagyok, pontos és nagyon türelmes. Úgy gondolom hogy ezek ebben a szakmában elengedhetetlenek ahhoz hogy az ember jó szakember legyen:)

Biztos vagyok benne hogy ezt sokan “elítélik” vagy kinevetik de nem érdekel, szeretnék olyan munkát amit szivesen csinálok, lelkesen. Nem érdekelnek a lányos elfoglaltságok, kiskoromban asztalos szerettem volna lenni. Tanulással nem lenne probléma, rendkívül fogékony vagyok olyan dolgokra amik érdekelnek. Kérdés a következő: Szerintetek milyen esélyeim lennének nőként elhelyezkedni ha kitanulom a szakmát? Megyeszékhely közelben vagyok, ott talán több lenne a lehetőség:) Elsősorban szeretnék jó szakember lenni, utána pedig elképzelhetőnek tartom hogy vállalkozást indítsak, és egy megbízható, pontos, garanciás és reális burkoló lennék. Megélni biztosan jobban meg tudnék belőle mint egy irodista szakmával. Szóval, mit szóltok? Bolond lennék vagy vágjak bele?

Megsavanyodott nőgyűlölők, akik szerint a nőnek otthon a helye kérem kíméljenek!:)


2022. dec. 16. 12:20
1 2
 11/19 NTBS ***** válasza:
73%
Szerintem bátran csináld meg. A jó szakemberekre szükség van. A nemük mindegy.
2022. dec. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Persze mindegy, csak nem biztos hogy menni fog a ragasztó felcipelése mondjuk az ötödik emeletre ha nincs lift.
2022. dec. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen, ez a fele nem túl szerencsés női szemmel. Fizikailag toppon kell lenni, de valószínűleg még úgyis kevés lenne hozzá az erőm.
2022. dec. 16. 21:10
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Beszéltem egy sráccal, aki kályhákat épít. Ő direkt kitért rá, hogy ő 50 kilót nyom, és a súlyokkal kapcsolatban azt mondta, hogy ésszel minden megoldható. Sokaknak van segédje is, nem? Az lehet tán neked is később, egy súlyemelő, te meg simogatod a fugákat.
2022. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
59%

Aldiban van ilyen: WORKZONE Összecsukható kézikocsi

Ennek minőségét nem ismerem, de valami ilyen jellegű eszközzel lehet lépcsőt is mászni.

Egyébként a férfiak egészségére is kell vigyázni, az hogy macsóságból leszarja, aztán az ő dereka is tönkremegy, az se olyan jó. Ezért is halnak korábban a férfiak szerintem.

2022. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne tévesszen meg hogy a CSOK megnyomta az épitőipart, mert ez most leáldozóban van és nem kell majd annyi szakember mindegy milyen nemű...Ahogy irták előttem is ha külföldre tervezel vele akkor nyert ügyed van, de itthon nehéz lesz most a szakmunkások élete, pláne kezdőként.
2022. dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én most nem erőltetném ezt szakmunkásdit, elég sokaknak szűnik meg a munkája. Egy kezdő burkoló nem jó esélyekkel indul, a tapasztaltaknak is nagyon nehéz.
2023. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%
Az is lehet 17#, de az is lehet, hogy ha pl. egy fényképes hirdetést adna fel, vagy csak kicsit rámenne erre, hogy ő egy női burkoló (pl. kis instázás meló közben), akkor ennek lenne egy marketing értéke (vagányság, jó példa a többi nőnek, szerintem menő lenne, felkapnák a fejüket az emberek, és ebből lehetne megrendelése). S közben meg a szakmáját csinálhatja, amit szeret. Változó világban élünk, sok munkaféleség lett biztosból, bizonytalanná, nem csak a szakmák.
2023. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lehet... lehetből még nem lakott jól senki. Engem speciel nem érdekelne milyen nemű a burkoló ha jól dolgozik, és azért mert ő nő nem biztos hogy jó vagy jobb, nem azon fog múlni mi van a lába között. Egyszerűen a mostani gazdasági helyzetben nem érdemes ilyesmiben belefogni, értelmes 19 éves fiatalnak, tanuljon tovább valami magasabban kvalifikált dolgot, a burkolás később lehet egy érdeklődési kör amikor szerzett egy piac képes tudást és szakmát, de a burkoló nem az.
2023. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!