Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A burkoló szakmát megéri...

A burkoló szakmát megéri tanulni? Igazából olyan szakmám van, amivel nem tudok elhelyezkedni. Ezért gondoltam, tanulok valamilyen elterjedt munkát.

Figyelt kérdés
Sajnos a gépész, műszaki területhez nincs érzékem.Tehát, autószerelő, esztergályos,cnc ezekhez semmi érzékem nincs.A festő, kőműves szakma nem vonz, úgy érzem nagyon nehéz lehet.Nemrég itthon ismerőssel raktunk fel csempét, és valahogy megtetszett.Tudom, hogy azért ez is fárasztó, de melyik munka nem?Az érdekelne, burkolóként külföldön eltudnák helyezkedni?Illetve mennyit keresnek átlagba?Úgy látom Magyarországon nem lehet egy életet felépíteni, ezért pár évre mindenképp kimennék.

2015. jan. 25. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő,de a kőmüves nem hasonló,mint a burkoló?:) Nekem egy ismerősöm Ausztriában dolgozik kőmüvesként,de Mo-n,határ menti kisvárosban él, így jól megvannak.
2015. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 karamba válasza:

Megéri megtanulni a burkoló szakmát. Én 48 évesen még most is ezt gyakorlom, szerintem jó dolog szépet alkotni, engem még boldoggá is tesz mikor egy-egy munkám szépen sikerül. Mikor meg ki is fizetnek akkor még boldogabb vagyok.

A térdem kétszer akkor mint egy másik embernek, a hátam és a derekam is fáj, van mikor nem birok felállni segítség nélkül, ennek ellenére csinálom, igen ez fizikai munka, ha meg spec burkolatot csinálsz akkor meg agyalhatsz rajta.

Ha Neked tetszik ez a szakma, akkor én bátran ajánlom. Ja ha beszélsz nyelvet, akkor külföldön igen jól lehet vele keresni.

Sok sikert!

2015. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz napi 10 oraban a hideg kovon terdelni akkor hajra...
2015. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentnek.Én azt tanultam amit szeretek, mégse megyek vele semmire.Talán, az életbe nem mindig az van amit az ember szeretne.Ezen kívül még egy gyógyszergyári laboráns szakmát is szeretnék.Igen, laboránst jobban szeretném.De szeretnék egy biztosabb szakmát.A festőknek pl mivel van jobb dolguk? Semmivel..Állítólag, a munkát nem szeretni kell, hanem csinálni.Emellett persze, jó ha szereted is.
2015. jan. 28. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!