Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a továbbtanulás szempontjából ha a történelem, földrajz és a politika érdekel nagyon?

Figyelt kérdés

Tavasszal végzek turizmus szakon(németül) mert gimi után egyből elküldtek egyetemre a szüleim és nem nagyon tudtam még mit akarok de viszont a turvendég tetszett mert a szállodák világát is mindig érdekesnek tartottam + a szüleim is szakmabeliek. Rendezvényszervezés specializáción fogok végzni. De nem igazán érzem, hogy ebben találtam meg a számításaimat. Szeretnék még tanulni valami olyat amiben tényleg az őszinte örömömet lelem és közben meg is tudok élni belőle. Ez a rendezvényszervezés is amúgy nagyon klassz de sajnos szakmai gyakorlatot nem tudtam ezen a téren végezni mert elhappolták előlem.. nem tudom milyen a munkaerőpiac mennyire nehéz egy stabil állásban elhelyezkedni a rendezvényszervezés terén... ez is megérdemelne egy külön kérdést szerintem...


23 éves leszek most télen és félek, hogy kifutok az időből és nem szeretném úgy végezni, hogy nem szeretem amit csinálok... Elgondolkodtam a tanáron is vagy ilyen egyetemi óraadón de nem nagyon tudom mik lennének a tényleges lehetőségeim amik jók is. Most elvileg a tanároknak nagy fizetésemelése lesz de tényleg nem tudom merre tovább és kicsit kétségbe vagyok esve...


A segítséget előre is köszi! :D


2022. dec. 20. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:
0%

Ne bénázz már. Nem hiszem el, hogy sehol sem találtál gyakornoki állást. Bombázd meg az összes nagyobb utazásszervező irodát, rendezvényközpontokat, hogy dolgozol akár ingyen is pár hónapig, csak szeretnél gyakorlatot szerezni. Végezz el egy idegenvezetői kurzust és menj el idegenvezetőnek, ha érdekel a történelem és a politika. Ott kapsz egy útvonalat, amelynek beleáshatod magadat a történelmébe. Semmiképpen ne ülj vissza nappali szakra az egyetemre, mielőtt dolgoztál volna egy kicsit.


Ha még valami mesterszakot szeretnél végezni, de már mindenképpen legalább gyakornoki munka mellett (!!!) akkor nézd meg például a nemzetközi kapcsolatok mesterszakot, abban van történelem meg politika is, és hasznos a szakmádban is. Amúgy a töri, régész stb. szak tök érdekes lenne, csak ismétlem: semmiképpen nem munka helyett, hanem max. mellette. De szerintem nem érdemes ezzel vesződnöd. Nézd meg a nemzetközi kapcsolatok mesterszakot, abban kiélheted magad.

2022. dec. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!