Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőttoktatásban lehet...

Felnőttoktatásban lehet doktori címet szerezni(phd)?

Figyelt kérdés
2022. dec. 21. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A doktori cím megszerzésének feltétele a mesterfokozat diploma.
2022. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
PhD fokozatot egyetemek doktori iskoláiban lehet szerezni, szervezett PhD képzésben vagy egyéni felkészüléssel.
2022. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hozzá MSc diploma, meg asszem úgy tudom BSc sem kell. Elég ha teljesíted a doktori iskola követelményeit.
2022. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kell hozzá MSc diploma, meg asszem úgy tudom BSc sem kell. Elég ha teljesíted a doktori iskola követelményeit." Es megis hogyan jut be az ember a doktori iskolaba tanulni ezek nelkul, Te kis Te???
2022. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%

Amerikában mondjuk nagyon sokan nem mennek MScre, hanem BSc után egyből doktorira.


Másik, hogy ha magadtól kutatsz nem egy doktori iskolában, van elég cikked és leteszed a doktori vizsgát, akkor is lehetsz doktor. És nem kell hozzá hogy előtte legyen hivatalosan diplomád. Persze ez nehéz nagyon.

2022. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És milyen mesterdiplomákkal lehet doktori címem?

Pl a közgazdásszal lehet ilyenem?

Vagy a szabad bölcsésszel?

Ha nem, akkor milyenekkel lehet?

2022. dec. 21. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
#6: Gyakorlatilag bármilyen mesterdiplomával lehet doktori iskolába menni. Természetesen egy adott doktori iskolába a felvételi eljárásban csak azoknak van reális esélyük, akik szakirányú mesterdiplomával rendelkeznek. Vannak doktori iskolák, amelyeknél már a belépéskor megkövetelik, hogy legyen publikációd, de vannak, ahol ez nem szükséges. Szóbeli felvételi van, és nem vesznek fel ám minden jelentkezőt.
2022. dec. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, a doktori címet adó intézmény más, mint az egyetem/főiskola, tehát nem ezen felsőoktatási szervezetek végzik.
2022. dec. 22. 07:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A doktori (PhD) fokozatot adó intézmény az egyetem. Ezen belül a doktori iskolákban folyik a PhD képzés. Főiskola nem adhat doktori címet.

Az 1990-es évek közepéig más volt a rendszer: addig a Tudományos Minősítő Bizottság adta a tudományos fokozatokat. Ez a testület megszűnt és az egyetemek megkapták a fokozatok odaítélésének jogát.

2022. dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na így már értem, köszönöm.

Még egy kérdés: Ha közgazdász lennék, és mester szakon végzek, hol érdemes továbbmenni a doktori címért?

2022. dec. 22. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!