Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes válaszatanom...

Mit lenne érdemes válaszatanom? (matematika, informatika, vagy gépész mérnök)

Figyelt kérdés

Gyerekként mindig is matematikus akartam lenni, középiskolában nagyon szerettem a matematikát. Úgy gondolkozom, hogy ha ezt a szakot választom, akkor van még egy másfél évem eldönteni, hogy alkalmazott matematikát, a programozó matematikát, a gazdaságmatematikát, vagy specializáció nélkül viszem végig az egyetemet.


Az informatika azért fogott meg, mert szinte biztos, hogy el lehet vele helyezkedni, a fejlődési lehetőség szinte végtelen (bár ez a matekra is igaz). Azt gondolom, hogy a infóval sokkal könnyebb elhelyezkedni, mint matekkal.


A gépész mérnökről mindenki azt mondja, hogy tök jó. Szeretek bütykölgetni dolgokat meg a matematkiát is szeretem szóval rossz már nem lehet.



2022. dec. 21. 21:33
 1/8 A kérdező kommentje:
A matematikát és az infót Szegeden szeretném tanulni, a gépészet meg vagy a BME vagy az Óbudain.
2022. dec. 21. 21:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Matekkal is nagyon simán el tudsz helyezkedni bármilyen tőzsdei cégnél mondjuk. Morgan Stanley, MSCI, Blackrock nagyon keresik a matematikusokat.
2022. dec. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

“Azt gondolom, hogy a infóval sokkal könnyebb elhelyezkedni, mint matekkal.”


Ezt rosszul gondolod. Kajálja a piac a matematikusokat. Olvasd el ezt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2022. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én matekos vagyok, ráadásul Szegeden. Van nagyon közeli szegedi infós és bme-s gépész ismerősöm is.


Én nagyon szeretem a szakot, tudom ajánlani, de a többivel sem fogsz nagyon mellé, ha az elhelyezkedés a fontos.


De könnyű elhelyezkedni matekosként is, akár már BSc alatt is. Persze ehhez aktívnak kell lenni, de hol nem.


Én a matekot mondanám, de ha vannak konkrét kérdéseid, akkor írj.

2022. dec. 22. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
68%
Ha matekos akartál lenni, akkor miért nem mész matekra? Nem értem.
2022. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Matematika alapszak + data science nyugati egyetemen.
2022. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
A gépész szakot szerintem engedd el. Kezd telítődni és sok a panasz, hogy hamar elérik a fizetési plafont bruttó 1-1.2M körül. Plusz itthon főleg az autóiparba mennek és ott gépészek számára nem kedvező átalakulások jönnek az elektromos autók miatt.
2022. dec. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Matek és infó is nagyon jó, ezekkel könnyedén találsz jó állást magas fizetéssel viszont a gépészmérnök lecsúszott, évek óta nem emelkedtek dinamikusan a bérek. Valóban a gépészmérnök max fizetése valahol 1M-1,2M között mozog míg matek/infóval ez simán hozható szint mediorként 2-3 éves tapasztalattal, seniorként pedig a többszöröse is. Ráadásul sokkal több cég keres informatikust / matematikust és a home office lehetőség sem utolsó.
2023. jan. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!