Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki pszichológia mesters...

Ha valaki pszichológia mesterszakon nem klinikai specializációt vett fel, attól még mehet klinikai szakpszichológus képzésre?

Figyelt kérdés

2022. dec. 22. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de:

“ A felvételi eljárás során előnyt élveznek azok a pályázók, akik (…) az egyetemi képzés során teljesítettek két szemeszter pszichodiagnosztikai stúdiumot, és a MAWI, illetve Rorschach tesztekben szerzett alapfokú jártasságot igazolni tudják a leckekönyvi bejegyzés másolatának benyújtásával.”

Ezek csak a klinikai spec.-en vannak, és tekintve, hogy borzasztó nagy a túljelentkezés, nagy hátránnyal indulsz, ha nem tudsz ilyen ismereteket igazolni.

De elméletben nem elvárás a klinikai spec.

2022. dec. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert pszichológiát fogok tanulni, igaz a mesterszak még odébb van, de jelenleg inkább a munka-szervezeti vonal érdekene. Kíváncsi voltam, hogy ha később esetleg a klinikai vonal is elkezdene vonzani, milyen lehetőségeim vannak.
2022. dec. 23. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:
ELTÉN van lehetőség áthallgatni a pszichodiagnosztika (2 félév) órákra. Illetve Rorschachot is tanítanak nem klinikai speceseknek. Ha ez a 3 tárgyad megvan, ugyanonnan indulsz mint bárki más. Nyilván tapasztalat azért tud dobni, ami meg a terepgyakorlaton van.
2022. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire releváns még a kérdés, de Kőváry Zoltán szokott indítani tanfolyamot, Dinamikus szemléletű pszichodiagnosztika néven, melyet elfogadnak klinikai szakképzésen. Nyilvánvalóan ez fizetős tanfolyam és nem is sok embert fogad egyszerre, de már most évente kb 2 alkalommal szokta indítani.


Egyébként én most fogok végezni munka-és szervezet specen, én is inkább klinikai vagy tanácsadó vonalon szeretném folytatni a pályafutásomat. Klinikaihoz nagyon kell ismerős, erre készülj, nem túl sok szabad pozíció van, de pl ha a gyerek klinikai szakképzés érdekel, akkor pedagógiai szolgálatoknál van sok hely és ha diagnosztizálsz is, elfogadják azt is.

2023. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!