Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus képzést levelezőn vagy estin hol érdemes csinálni?

Figyelt kérdés
Két szempont, amit fontosnak tartok a tárgyak teljesíthetősége és a szak "értéke", tehát, hogy mennyire adja kezedbe a szaktudást. Bp-en dolgozom, de vidékről járok fel. Szegeden, Debrecenben van levelező képzés, ELTE-n esti... utóbbiról sok olyat olvastam, hogy kicsit húzós munka mellett. Szívesen hallanék véleményeket ezekkel az egyetemekkel kapcsolatban -vagy esetleg ha van egyéb "ötlet".

2022. dec. 26. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Kb teljesen mindegy. Én az elte estire járnék a helyedben, hétvégén meg tanulnék.
2022. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nagyjából mindegy. Ebben a szakmában nem igazán számít, hogy ki milyen papírt és honnan szerzett. Arra kellene összpontosítanod, hogy legyen időd és kapacitásod mellette felszedni a megfelelő szakmai alapokat, mivel azt valószínűleg a tanórákon kívül, az általuk adott némi iránymutatással fogod.


Én levelezős gazdinfós voltam a BGE-n, két év tapasztalattal vettem kézhez a diplomám, senkit sem érdekelt, hogy milyen tagozat és milyen egyetem, látták, hogy szakmailag releváns diploma és ez bőven elég volt a legtöbb munkakörre. Barátnőm tudományosabb érdeklődésű, őket többet tapossák a papír milyensége és minősége miatt, mert R&D területen egy kicsit máshogy mennek a dolgok. OE-n szerzett diplomát, estin volt alapszakos és mesterszakos is (mérnökinformatikus). Ő is előbb dolgozott, minthogy beiratkozzon. :)


Én a helyedben nem ingáznék ezért, megmondom őszintén. Ha azt mondják, hogy az elte munka mellett húzós (én hiszek nekik, elég szigorúak minden szakon), akkor te nem fogsz ott ló...szt sem tanulni, ha munka után ingázol fel, főleg úgy, hogy gondolom tudod, hogy hétköznap este vannak az órák 4 és 10 között és az ELTE-n elég szigorúan veszik a bejárást. Valószínűleg oda sem érsz munkából az órára.

2022. dec. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként minden szak húzós munka mellett. Nekünk is volt pár öaszeomlásunk, mikor elfogytak a szabik vizsgákra meg ilyenekre és nem volt miből kivenni szabadnapot. Sokszor tanultam sunyiban munkaidőben én is.
2022. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!