Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az MNB...

Mi a véleményetek az MNB Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás Msc képzéséről? Érdemes ezt jelölni első helyen?

Figyelt kérdés

Itt a mintaterv. Nekem jobban bejön, mint a Corvinusos


[link]



2022. dec. 28. 05:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt gondolom róla, hogy humbug vegyesfelvágott.


Egy jó tanterv koherens tanmenetet állít fel összekapcsolódó és egymásra épülő tantárgyakból – amelyek kellenek ahhoz, hogy a mögötte meghúzódó tudományt lefedjék. Ebben az esetben ilyenről nyilvánvalóan nincs szó, mivel (a) nincs mögötte semmilyen reális tudomány (b) még ami lenne (mondjuk maga a nemzetközi gazdaságtan), azt sem sikerült egy épkézláb tantervvel lefedni.


A másik, talán még fontosabb, hogy ellenőrizhetetlen, kik jönnek erre a szakra. Itt is van olyan, aki közgazdász alapképzettség nélkül akar vagy akár ment is már a szakra. Ez a bolognai spagetti rendszer hibája. Bizonytalan hátterű hallgatókból nem lehet jó mesterszakot csinálni, és a felzárkóztatandók (nemzetközi tanulmányosok stb.) visszahúzzák még a gazdasági alapszakosokat is.


A harmadik meg, hogy egy noname egyetem noname tanári karában lehetnek ugyan elszórva jó oktatók, de természetesen a jobb nevű egyetemeken több a jó oktató (mivel a jó oktatók a jobb egyetemekre pályáznak, gondolom ez logikus).


Így mindent egybevetve egy szakmailag gyenge képzés ez így első ránézésre, nem egy liga a Corvinussal semmilyen szinten. Az MNB-től meg nem esem hasra, amikor a korvós diákok a Morgannél, Citinél és más top amerikai és német cégeknél landolnak. Ugye nem kell elmagyaráznom a különbséget egy multinacionális cég és egy magyar nemzeti bank között szakmailag és munkakultúrában?

2022. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz mindkettő egyetemre és a saját tapasztalataid alapján dönts. Nyilvánvaló,ha az MNB indít ilyen szakot és Te ott akarsz dolgozni akkor azt érdemes választani.
2022. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vodafonelive ***** válasza:

A jövőbeli lehetőségeket kell mérlegelni. Ha az kell, hogy legyen gazdász mestered arra tökéletes.


A Morgan és Citinél kifacsarják az embert, valóban jó munkamorál az ilyen és szomorú, hogy linkedint is megnézve csak onnan vannak gazdász emberek, mint egy szekta.

2022. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

“ Ha az kell, hogy legyen gazdász mestered arra tökéletes.”


Nekem az lenne a fontos, hogy közgazdaságtudományi mesterképzés legyen, tehát nem üzleti tárgyakat akarok hallgatni, hanem makroökonómiát, ökonometriát stb…

Ilyenből meg már csak 2 van az országban, a közgazdasági elemző és ez.

2022. dec. 28. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:

4. Az alkalmazott közgazdaságtan és a gpme szakok azok, amelyek ezeket tanítják. És egy ilyen mesterszakkal, egy ilyen gyenge egyetemről, nagyon alulképzett leszel az AK-sokkal, GPME-sekkel szemben. De olyan nagyon, hogy azt elmondani nem lehet.


Ökonometria szerintem az összes gazdasági szakon van, még marketingen is. De természetesen nem a neumannon tanítják meg rendesen az ökonometriát, hanem megintcsak: GPME, AK, sima matek szak + biztosítási matek mesterszak, pénzügy szak…


Hiába akarod bemesélni magadnak, most már nagyon sok kérdésen keresztül, hogy ez a szak valami különlegesség, ami valami egyedülálló a magyar piacon… rossz hírem van: sehol nem leszel vele a fent nevezett rendes közgazdászokhoz képest.


Tényleg az a legjobb baráti tanácsom, hogy kezdj el egy alapszakot inkább, ha nem tudsz nappalira járni, akkor legalább egy psz levelezőt.

2022. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van már egy gazdálkodás menedzsment alapszakom, annyira szar az AK-hoz képest, hogy nem lehet vele elkezdeni egy közgáz elemzőt?
2022. dec. 28. 20:25
 7/10 anonim válasza:
100%
A Corvinusnak csak a neve nagy, de alapvetően egy laza egyetem..
2022. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. Ha van egy gazdmen alapszakod, akkor jó lehet. Továbbra is egy vegyesfelvágott, de tanulsz mindenféle érdekes dolgot. Ahhoz a diplomához talán többet ad, mint egy vezetés szervezés pl.


Többféle megoldást ismerek a való életből, hogyan tuningolták fel a kollégáim a gazdmen alapdiplomájukat mesterszakkal. Egy srác AK mesterszakra járt (külföldön), egy másik pedig gazdasági informatikára (szintén külföldön, távoktatásban). Sokak járnak MBA-re utána. Ez a szak se túl rossz, amit linkeltél erre a célra (ha már van egy gazdmen diplomád).


Lehet, hogy a Corvinusnak csak a neve nagy (amúgy melyik karra utalsz, 7-es?), nekem is csalódás volt, de a Neumann még nagyobb csalódás lesz, ez borítékolható. De tényleg van, hogy alacsonyabb rangú egyetemek jobbak, én pl. Pécsről jöttem át a Corvinusra, és azóta már 1000x megbántam. A PTE sokkal színvonalasabb volt.

2022. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az hátrány, ha nem AK az alapszakom? Ha elsősorban elemzőként szeretnék dolgozni. Vagy tökmindegy, mert ha leteszek egy közgáz elemző/NGG mestert,

akkor úgyis ugyan azt a végzettséget kapom, mint aki AK-val ment oda?

2022. dec. 30. 04:09
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Másik válaszoló vagyok, nyilván egy elemzőnek jobb alapképzés az AK, mint egy üzleti, de ha elvégzel rá egy közgáz elemzőt (és az MNB-s képzést is ide értem, mert gyakorlatilag az csak más a neve), akkor hasonlóan fogsz állni. Le leszel maradva, a mesterbe valószínűleg több energiát kell beletenned, ha meg jó elemző szeretnél lenni még többet, de szerintem ne végezz el egy AK alapképzést csak mert az valamennyivel jobb megalapozás.. Elemző mesteren is el tudsz magas szintre jutni, csak tanulni kell, élni a lehetőségekkel, beletenni az erőfeszítést. Szerintem amúgy jó képzésnek tűnik az MNB-s, ha mélyen a makro, elemzés, kutatás érdekel. Az MNB Intézet amúgy eddig pont a Corvinuson csinálta a Közgáz elemző MSc egy specializációját, szóval attól, hogy most már nem ott vannak, nem lettek hirtelen noname oktatók.
2022. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!