Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges, hogy akármelyik...

Lehetséges, hogy akármelyik egyetemen, akármelyik gazdasági szak ponthatára 310 pont körül alakuljon? KRE? BGE?

Figyelt kérdés

Eddig 400 pont volt meghatározva gazdasági szakokon minimumként, ezt úgy tudom 2023-ban eltörlik. Szerintetek melyik egyetemen milyen szakokon (pl hr, kermark vagy gazdmen) alakulhat alacsonyabban a ponthatár?

Tudom, hogy így nehézkes belevágni az egyetembe, de igazából egy diploma megszerzése lenne a cél, összesen 314 pont körül alakulna a pontszámom.



2022. dec. 30. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan jelentkeznek így is ezekre a szakokra, elég népszerűek, kétlem, hogy lejjebb vennék a ponthatárt, így is elegen mennek, nincs értelme alacsonyabb ponthatárt bevezetni, mert nincs hiány így sem.
2022. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják eltörölni a 400 pontos minimum ponthatárt.
2022. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A bge-pszk-n igen.
2022. dec. 30. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam, igazad volt. Szerintem így is lesz 350-360 körül, sokan megindulnak majd Pest felé így, hogy ingyen tanulhatnak és csak a kolit, megélhetést kell fizetni. Maximum kisebb vidéki egyetemeken lesz szerintem 300-350 között, ha lesz olyan ami még szintén eltörli.
2022. dec. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon rosszul értelmezitek a minimumponthatárt. Az nem azt jelenti, hogy akkor kb ott lesz kihirdetve az idei tényleges ponthatár. Csak annyit, hogy ezalatt biztos nem vesznek fel senkit. Olyan ez, minthogy eddig az összes szakra a minimumponthatár a 280 volt. Mégis 400 kellett minimum a gazdasági szakokhoz. Idén sem fognak kevesebben jelentkezni, szóval semmit nem értek a “minimumponthatárral”, mert ugyanúgy a legjobbakat fogják csak felvenni.
2023. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
#5 te értelmezed rosszul. Eddig senkinek sem volt esélye akár 399 ponttal sem bekerülni egy gazdasági szakra, viszont innentől kevesebbel is lesz esélye, mivel nem lesz megszabva a minimum 400. A corvinusra, eltére nyilván kelleni fog továbbra is a sok pont, de a kevésbé népszerű/vidéki/több helyet kínáló egyetemeken csökkenni fog a ponthatár.
2023. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6

Államira, nappalira, vidéken is kellett eddig is a 400 pont.

2023. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
#7 csak azért, mert ennyi volt a minimum ponthatár minden egyetemen központilag. Rengeteg egyetemen nem töltötték fel az államis helyeket teljesen, mert nem volt már több 400+ pontos jelentkező.
2023. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!