Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges-e már egyetemi...

Lehetséges-e már egyetemi hallgatóként ismétlő érettségit tenni, ha a szakváltáshoz nincs elég pontszámun?

Figyelt kérdés
Szeretnék jogi egyetemen tanulni, de oda nem fognak ebben a tanítási évben felvenni, mert nem lesz elég pontszámom. Jelenleg 12-es vagyok, és volt egy előrehozott angol érettségim tavaly, ami csak 87% lett, és ez nem lesz elég, bárhogy matekozom. (Kiszámoltam a felvi.hu-n) Ezért úgy döntöttem, jelentkezni fogok programozó informatikus szakra, mert oda szinte biztos, hogy fel fognak venni, és az is eléggé érdekel. Ha meggondolom magam, mert mégsem tetszene a programozás, akkor van lehetőség ismétlő érettségit tenni még ahhoz, hogy jobb pontszámmal tudjak újra nekifutni a joginak, vagy ha már egyszer felvettek valahova, akkor nem tehetsz többször ismétlő érettségit? Esetleg halasszak egy évet, és próbáljam tegyek ismétlő érettségit úgy?

2017. nov. 14. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges
2017. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehetséges. De ha 12-es vagy, akkor csak májusban érettségiztel, nem? Akkor meg van időd tanulni, miért ne mehetnél jövő szeptembertől jogra? Van ne értem hogy érted az idei tanévet. Az már elkezdődött.
2017. nov. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, én is úgy érettségiztem újra. Viszont ha jól tudom, csak emelt szinten lehet újraérettségizni olyan tantárgyból, amiből már van egy érettségid.
2017. nov. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, közepén is lehet javítót, majd ismetlőt tenni, akárhányszor. Csak az ismétlők már fizetősek.
2017. nov. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van bizonyítványod, akkor abból érettségizel amiből akarsz akármilyen szinten.
2017. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!