Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnök BSc-hez tehet...

Környezetmérnök BSc-hez tehet hozzá a műszaki menedzser MSc?

Figyelt kérdés

Jelenleg környezetvédelmi területen dolgozom középvezetőként. Mivel azonban szeretnék tovább lépni (cégen belül, vagy kívül), úgy gondoltam, valami hasznosabb mesterképzést végzek el, mint a környezetmérnök MSc.

Én a műszaki menedzserre gondoltam, mert érdekelnek a gazdasági tárgyak, a vállalatirányítás, válallatfejlesztés. Ha magasabb pozícióba lépnék, úgyis kérni fogják az MSc-t, de az itteni főnökségnek mindegy, hogy mit teszek le, csak MSc legyen.

Esetleg ha nagy szerencsém lenne, felvennének vezetés és szervezés mesterre is, a 30 kreditem éppen meglenne, viszont baromi sokat kellene pótolnom.

A harmadik lehetőség a gazdasági BSc, viszont ezzel egymagában MSc nélkül szerintem nem sokat érnék a nagyvilágban a millió egy közgazdász között. Ez kicsit inkább a teljes hátraarc és újrakezdés lenne, nem akarok már viszont 3,5+2 évet lehúzni.


Ti melyiket látjátok a legjobb döntésnek?


2023. jan. 2. 21:14
 1/1 Vodafonelive ***** válasza:

Ha feljebb akarsz lépni már 5,5 éve (mióta meglett az első BSc-m) azt hallom, hogy muszáj elvégezni egy gazdász papírt különben beragadsz egy szinten, feljebb már minden a pénzről szól. Volt gépész szaktársaim egytől-egyig a vezetés és szervezés MSc-t választotta és nem a műszaki menedzser mestert vagy van aki posztgraduális képzésre megy vagy mérnök-közgazdásznak. Talán mindegyik közül az MBA az ami többet ér viszont ahhoz szakmai tapasztalatot is kérnek a felvételhez, egy fokkal nehezebb is, mint a fent említettek, külföldön pedig jobban hangzik egy eleve MBA képzés, mint a vezetés és szervezés (még ha kb. nagyon hasonló a kettő).


Még 2019-ben én is elgondolkodtam ezen, hogy kellene egy közgáz papír egy mérnök MSc mellé, fel is vettek kermark BSc-re, hogy majd az alapokat megtanuljam, minden matekot meg mást akkreditálva, hogy azzal már ne kelljen szívni de végül nem iratkoztam be, helyette következő évben csináltam a gépész bsc-re gépész mestert amit el is végeztem tavaly és folytattam szakmérnökin. :D


Ha a pénz érdekel akkor csak a közgáz, én lehet hanyagolnám a műmenedzsert de a jövőre nézve úgy is a tapasztalat lesz a fontos.

2023. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!