Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetmérnök vagy Műszaki...

Környezetmérnök vagy Műszaki menedzser szakot érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik se...

Elvileg a műszaki menedzsereket még keresik, de 20 helyen van a képzés, inkább ne akard elképzelni, mi lesz itt is 3 év múlva...


Amúgy bocsi, de te se tudod mi akarsz lenni :D

2013. máj. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem, és 300 ponttal nem tudom mit kezdhetnék
2013. máj. 22. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:

Tanulj szakmát, ha akarsz egyetemet, egyrészt a szakma ad pluszpontot, másrészt igyekezhetsz matekból, fizikából felhúzni magad azalatt, és mehetsz NORMÁLIS mérnöki szakra.


A 300 pont szerintem nem elég, hogy el is végezd rendesen.

De felhúzhatod még magad, összekaphatod magad.


Fenti szakokat el tudnád végezni, max csúsznál, de nem hinném... Könnyű szakok.

Az egyiken vagyok sajnos. Életem remélem legrosszabb döntése volt. Tényleg tele van a szak olyanokkal, akiket máshova nem vettek fel és/vagy nem tudtak mit kezdeni magukkal, de egyetem az kellett, halasztás nélkül, azonnal.


A 300 pont kevés, vidékre vagy OE-re felvesznek normális szakra, de kihullsz.

Kösd fel a gatyát, ha szorgalmasan állsz hozzá és bízol is magadban (nálam pl a második hiányzott, ezért nem egy rendes mérnöki szakon vagyok :( ), akkor előtted a világ.


Szóval szerintem szakma, közben hajts rá a matekra, fizikára, ennyi a teendőd.


Amúgy mikor érettségiztél? Gondolom nem idén, mert akkor még nem tudnád a pontszámodat. Bár éppen tudhatod, ha a választottad tavaly letetted, a matekot meg már közölték...

2013. máj. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tavaly érettségiztem, most szakmát tanulok, egyetemre jövőre (2014. szeptemberétől) mennék.

Mérnökin is gondolkoztam (villany), de tartok tőle, hogy nem sikerülne, mert van onnan ismerős, meg amúgy se nagyon köt le a dolog :S

2013. máj. 22. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Tökéletes! :)


Ha nem kör le, ne menj villanykarra. Tényleg sokat kell tanulni, és úgyis ér kudarcélmény, ha nem érdekel, nem lesz hozzá kitartásod.


Mi érdekel?


Például engem érdekelt volna a közlekedésmérnöki, energetikai mérnöki, biomérnöki, picit az építőmérnöki is.

Csak önbizalmam se volt, meg hiába mondták, hogy ne minden tárgyból hajtsak, hanem csak abból, amit tovább szeretnék vinni... :(


Azért írtam le a szakokat, hátha ötletet kapsz.


Milyen szakmát tanulsz most?

2013. máj. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Keresem még én is, hogy mi érdekel, sajnos egyre bizonytalanabb vagyok.


A környezetmérnöki pedig tetszett, de itt is és mástól is csak rosszat hallottam róla :(

A szakmám pedig parképítő és fenntartó technikus lesz, gondolom e miatt végképp le leszek szólva :)

2013. máj. 22. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök szép. :)

Csak erre sincs szükség, gondolom :(



Biomérnök, vegyészmérnök, vegyész --> erre gyúrjál!!

2013. máj. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Remélem tudod,hogy a szakmán eltöltött évedet ki kellesz majd fizetni az egyetemen!:S
2013. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!