Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisképzőbe lehet úgy is...

Kisképzőbe lehet úgy is átjelentkezni, hogy nem ismételsz évet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szervusztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy a Kisképzőbe lehet-e évismétlés nélkül átjelentkezni? (Azt tudom, hogy csak 9.-ben lehet átjelentkezni, de ha valaki mást tapasztalt, az nyugodtan írjon... :))

Mielőtt mindenki elküld melegebb éghajlatra; igen, én is olvastam, ami az oldalukon van kiírva, hogy csak évismétléssel van lehetőség az átjelenkezésre, DE az átjelentkezési nyilatkozaton van egy ilyen rubrika, hogy a tanuló hajlandó megismételni az évet, vagy nem nem hajlandó...

Úgyhogy ez zavart össsze. Mert, azt nem írják sehol, hogy esetleg valamilyen vizsgával ez kiváltható-e...

Kisképzősök, akinek van esetleg ezzel tapasztalata, nagyon megköszönöm!

(plusz akinek van kedve; ti miért mentetek végül mégis oda, milyen suliból, miért, most milyen? stb. még elég nagy a dilemmám...)



#átjelentkezés #KISKÉPZŐ #művészeti iskola #9. - ből átjelentkezés a Kisképzőbe #Évismétlés nélkül átjelentkezés
2023. jan. 3. 15:14
 1/1 anonim ***** válasza:

A lányom gimnáziumból ment át 9. után, de ott újra kellett járnia a 9.-et. Nekünk azt mondták, csak így lehet átmenni. Hogy esetleg másik művészeti iskolából át lehet-e menni évismétlés nélkül, vagy vannak kivételes esetek, ezt nem tudom.

A lányom azért ment át, mert grafikus szeretett volna lenni. És mert óriási a különbség egy átlag gimi és a Kisképző légköre között. A Kisképző sokkal lazább, sokkal szabadabb, sokkal diákbarátabb, sokkal kellemesebb közeg. Ott nem orvosira, mérnőkire, jogra meg ilyesmire készítenek fel, nincs ilyen tétje a dolognak, hanem az a cél, a tehetséges gyerekek alkoshassanak, kibontakozhassanak, és közben jól érezzék magukat. Másképp nem is lehet alkotni.

A közismereti tárgyak össze vannak vonva, és mivel csupa jó tanulót vesznek fel, a gyerekek könnyen tartják a tempót. Nincsenek magas követelmények, mégis mindenki jó eredménnyel érettégizett.

A szakmai tanárok pedig művész emberek, akik inkább tanácsolják, instruálják a diákokat, semmint oktatják, és egyenrangú félként állnak hozzájuk. Hiszen némely diák annyira tehetséges, hogy nem is nagyon van rajta mit fejleszteni. Hagyják a gyerekeket szabadon alkotni.

Engem meglepett, amikor tanítási időben bementem a suliba, és azt láttam, hogy az osztályajtók nyitva, a gyerekek egy része kint rajzolgat a folyosón, közben beszélget vagy fejhallgatóval zenét hallgat. Az egész suli hangulata olyan volt, mint egy klubdélután. Hol van ilyen egy gimiben a tanórák alatt?

Tornaórán pl. elmennek korcsolyázni, mert az egész heti tornaórájuk egyben, egyetlen napon van, tornatermük meg nincs. És nagyon jó a társaság. Ezek a gyerekek szeretnek idejárni, szeretik a sulit, ellentétben sok gimi diákjaival. És nincs vegzálás, sem semmi hasonló, ezek művészlelkek, nem a másikkal vannak elfoglalva, de segítik és támogatják egymást. Nekem a négy év alatt nagyon jók voltak a tapasztalataim. Bár minden suli ilyen lenne! Megértettem, hogy a lányom miért akart átmenni ide a gimiből, még úgy is, hogy ismételnie kellett a 9-et. Megérte! És teljesült a vágya, grafikus lett.

jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!