Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes gyógytornásznak tanulni?

Érdemes gyógytornásznak tanulni?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a középiskolát és olvasgattam hova érdemes menni gyógytornásznak. Sokan írták, hogy nehéz a képzés és Magyarországon nehéz elhelyezkedni. Viszont más ötletem nincs nagyon. Mindenképp egyészségügyben szeretnék dolgozni.

2023. jan. 3. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
13%

Érdemes. Hiány van belőlük államiban. Dolgozhatsz állami mellett magánban is, ott meg annyi kérsz el 1 oráért amennyit nem szégyellsz. Tudsz sokféle lehetőség felé specializalodni. Fizioterapeuta, reumatológia, terápiás lovasoktato stb.

Sok lehetőség van benne.

A képzés több egyetemen van és nem tartozik a legnehezebb képzések közé, kell tanulni, de mindegyik egyetemen kell

2023. jan. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
46%
Szia! Szerintem érdeme mindenképp, beteg ember mindíg lesz, és gyógytornászra mindíg szükség van. Sajna nem egyszerű elhelyezkedni, az alapképzés mellé még számtalan más képzést is el kell végezz, hogy tényleg érts a dolgodhoz. (Persze ha az SZTK-ba akarsz maradni elég az alapképzés) Képzési központok szerint Budapest, Pécs, és Szeged ami vállalható, a többi hallomás szerint elég gatya. A képzés maga amúgy elég nehéz sajnos. Temérdek latin, anatómiai és élettani tudás, emellett meg kell értsd az összefüggéseket a dolgok mögött, mi miért történik. Emberéletek függenek tőled.
2023. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Debrecen és Zalaegerszeg is jó, ezeket én nem szólnám le.

Hát a jó helyek államiban mindig tele vannak, kihalásos alapon vagy szerencsével be tudsz kerülni. A kevésbé jó helyeken mindig van üres hely államiban. Magánban is lehet dolgozni, de a saját praxishoz kell gyakorlat, hogy x évet ledolgozz előtte valakik mellett. Sok tanfolyammal tudsz specializálódni, ezek nem olcsóak, de majd úgyis látni fogod, ha elkezdesz ezeknek utánanézni. Ha jó vagy, munkád mindig lesz és megélni is megtudsz belőle. 1-es hozzászólásával nem értek egyet. Ezzel a megszedéssel, emberek megkopasztásával nem feltétlen lesz jó hírneved. Van egy lélektani határ, beteg, segítségre szoruló emberekről van itt szó átlagban. Idősek nagyon sokan vannak, őket nem fogod tudni megkopasztani nagyon és aki erre megy rá nem tudom mit keres a szakmában, de nem elhivatottságból van itt. Nem azt mondom, hogy ingyen kell dolgozni és szeretetszolgálat, de ha minden pénzüket legombolod róluk, akkor nem fog visszajönni hozzád, mert nem futja rá… A lovasterapeuta pedig egy külön képzés, ami erre ráépül és sok pénzért csinálhatod meg hozzá a vizsgákat (lónak is és magadnak is). Kell találni hozzá helyet, lovat, meg kell felelni minden szigorú szabálynak és előírásnak… A fizioterapeuta már MSc-s képzés. Reumán simán dolgozhatsz már az alapképzés után is, ez nem úgy működik, hogy szakosodsz mint a dokik, hogy belgyógy, trauma… Itt megtanuljuk az összes klinikumhoz a dolgokat és jöhetnek az egyéb egyetemen nem tanított dolgok tanulása a továbbképzéseken… A képzés nem egyszerű és nem megcsinálhatatlan. A te beállítottságodtól függ az egész.

2023. jan. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!