Jog vagy bölcsészkar?

Figyelt kérdés

Ebben az évben érettségizek,viszont nem tervezek jelentkezni egyetemre,mivel úgy döntöttem halasztok egy évet,és kimegyek a rokonokhoz Nemetországba nyelvet tanulni.

Mivel még nem tudom hova mennék tovább ezért jövőre szeretnék magyarból,meg töriből is emeltezni,mivel még nem döntöttem el hogy jogra menjek-e vagy bölcsészkarra,így mindkettőből tervezek emeltezni.

Mindkét szak nagyon érdekel bölcsészkaron belül a szabad bölcsészet illetve a pszihológia,jogon belül pedig főként az ügyvédkedés,illetve a bírói szakma.



2023. jan. 3. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Bölcsészkar. Bíróvá nem nagyon fogsz válni kapcsolatok nélkül, ügyvédből pedig Dunát lehet rekeszteni. Nem tudnál megélni belőle. A pszichológiára viszont van kereslet mostanában.
2023. jan. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Plusz: figyeld a változásokat, mert 2024-től egyetemenként változik majd a követelmény még egyazon szakok esetén is.
2023. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Az elsőt valamiért lepontoztátok, pedig nem írt rosszat. A bíró az tetszik, vagy sem, valóban kihalásos pálya, oda nagyon nehéz bekerülni. Eleve jogi szakvizsga, 30 év betöltése, szakmai gyakorlat kell előtte vagy ügyvédként/ügyészként/bírósági titkár stb. munkakörök valamelyikén, gyakorlatilag Summa Cum Laude diploma alatt nem is nagyon lenne sztem esély, és még ha minden megvan is, üresedés után van egy csomó jelentkező, sokkal nagyobb tapasztalattal rendelkező jogászok is igyekeznének odakerülni, nagyon nagy a verseny. Persze nem lehetetlen, nem lebeszélni akarom, csak nem árt ezeket tudni.


Ha ügyvéd akar lenni ott meg egyetem után még 3 évig bojtárkodni ügyvéd mellett majdnem éhbérért, aztán nyitni valahol irodát, költségek, ismerettséget szerezni az ügyféli kör kialakításához sem könnyű. Minden városban vannak ügyvédek, igazából a legtöbb helyen elegen vannak.

2023. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Mindkettő telített szakma. Ügyvéddel több lehetőséged lesz. Őszintén nem tudom mivel tud foglalkozni egy szabad bölcsész, max konyvtarosnak mehet el szerintem. De ha az érdekel akkor inkább arra menj, de én egyébként egyiket se javaslom, rengetegen jelentkeznek jogra, bolcseszetre és pszichologiara is. Nem nagyon hiszem hogy lenne ennyi munka lehetőség, amennyi lelkes tanuló van ezekre a számokra
2023. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%
Ich möcte einen Hamburger mit Pommes Frites und ein Cola bitte kedves bölcsész. A jogász az más, az komoly hivatás
2023. jan. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
27%

Vicces, hogy az összes válaszoló levan pontozva aki valami normálisat irt.


Áltassáttok csak a kérdezot, hogy bölcsész karral majd lesz jövője, funny

2023. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!