Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem éri már meg...

Tényleg nem éri már meg építészmérnöknek menni?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek megérte?

2023. jan. 8. 17:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ahol meg kötelező a túlóra, cserébe minimálbérért, (hol van ez a remek munkahely?...:( ) ott egy percig sem kell maradni, a többség azért nem ilyen.
2023. jan. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11: nem azt ìrta, hogy annyi tulóraert minimálbér jar

. Hanem, hogy kevésre jelent be, vagy nem a teljes fizetés összegére

. Peldakeppen ha kapsz 380at, abból 250re bejelent 130at meg ad borítékba. Vagy hasonlóra. Sztem sajnos igaza lehet, pláne a sok kicsi tervező iroda esetében

. Aztan persze kitudja.

2023. jan. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
És mondjuk nem csak IT van, azért egy nagy auto vagy gepgyartó multi is tisztán csinálja a dolgait. Kell oda villamos, mechatros meg gépész mérnök is.
2023. jan. 10. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igazad van, rosszul olvastam. Ezt már el tudom képzelni, de akkor is kicsit állatorvosi ló lehet ez a hely. Mert tényleg vannak ilyen ügyeskedős helyek, de ott nem jellemző a túlóra. Mert mire fel túlórázna kötelező jelleggel a munkavállaló, ha érzi, hogy nincs megbecsülve. Azért nem tűr el mindenki mindent szerencsére és így beáll egy egyensúly a piacon. Nem mondom, lehetne még mit javítani.
2023. jan. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát lehetne mit javítani, sajnos. Munkaerőhiány is van, és jelenleg a nagybetűs válság sem rúgja meg az építőipart, gyártást. Rengeteg munka van. El kell kezdeni fölé kérni a munkáknak anyagilag és nem pedig alá, ahogy sok helyről hallom, építész árajánlatok kapcsán például, de mérnökiben is ez járja.
2023. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Van szerencsére ellenpélda is, ahol szépen bejelentik az embert a fizetésére, de persze azért nem kell eldobnia ettől magát az embernek. Ez az alap.

A mesterdiploma terén én is tapasztaltam h túl sokan ülnek egy irodában ilyen papírral, de a kályhához nem mindenki fér oda, mert más feladatok is vannak. Aki meg csinálja, használja a papírját, azt fogják újra és újra releváns feladat elé állítani a fel-felépülő gyakorlata miatt. Érthetően.

2023. jan. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#12

Itt lehet a kutya elásva. Rengeteg lakásirodás mérnökiroda van, rengeteg, akik egymás alá próbálnak ígérni, hogy életben maradjanak.

2023. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hagynàm a francba az èpìtőipart. Kiszàmitható munkahely kell rendezett körülmènyekkel.
2023. jan. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Se az épìtész se az épìtő mérnökit nem tudnám ajánlani. Tervezésben alkalmazottként gyatrák sok esetben a bérek. És sok kis tervező cég még csak be sem jelent rendesen, hanem szurken fizet. Kovitelezésben , helyszíni melóval jobb a helyzet. De ott meg beeshetnek távoli melók is ahol mondjuk szálláson hetelni kell , meg lehet jócskán elég sok a túlóra is, pláne kiemelt beruhazasokon . Olvastam már itt heti 60 órát dolgozo épìtőipari mernokokrol is, napi 10-12 órával.
dec. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!