Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább?

Vilu2003 kérdése:

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hónapom van eldönteni hova tanulok tovább és nagyon bepánikolta. Nincs semmilyen szak ami így nagyon-nagyon tetszene, az anglisztikát néztem meg jobban, de nem vagyok abban sem biztos, mivel nem kiemelkedő az angoltudásom, egy 92% előrehozott közép angol érettségim van eddig, májusba tervezek emeltezni, viszont az angol az egyetlen tantárgy amit szeretek. Tudnátok nekem segíteni, ötleteket adni?

2023. jan. 10. 21:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

#10

Mert az ugye nem pénz, amit addig felél? Csak a képzés? Ne vicceljünk már.


Amúgy az első 2 szak is ingyenes :))))


"És mi van ha csak 1 év után talál munkát? Addig is mit csinál?"

Munkát keres.

2023. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Közben meg telik az idő
2023. jan. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Ahogy mar írták előttem is, érdemes elgondolkodni a következőkön: Mi érdekel? Mit szeretsz? (ez lehet iskolai tantárgy, vagy bármi iskolán kívüli dolog) Miben vagy jó? Mi az, ami nem megy, amit utálsz, amivel semmiképp nem akarsz foglalkozni?

Ezen kívül azért a személyiseged is fontos, hogy te milyen ember vagy. Pl hiába szereti valaki a bioszt, kémiát, hiába tök jó belőle, hiába érdekelné az egészségügy, ha nem bírja a vért, nem bírja a boncolást, akkor nem valami jó ötlet az orvosi.

Persze egyetemen is lesznek olyan tantárgyak, amiket nem fogsz szeretni, semmi nem tökéletes, de sok embernek sokszor meglepetés, milyen tantárgyak vannak egyes szakokon, mert nem gondolnák.

Nézegesd meg az egyetemeknek a szakjait, szakleírásokat, mintaterveket mindenképpen, mert ott láthatod, miket tanítanak.


Az angolra visszatérve. Én angoltanárira jártam, de otthagytam. Voltam nyelvi előkészítős, imádtam az angolt, 5-ös voltam belőle, az emelt érettségim 85% lett, eleinte anglisztikára készültem, majd angoltanárira, emellett évekig kitartottam. NEKEM nem jött be, ott jöttem rá, hogy engem a sok irodalom többek közt nem köt le, nem érdekel. Ezt csak azért írom, mert attól, hogy jó vagy angolból és szereted, még nem feltétlen lesz jó az anglisztika, de ez persze a te érdeklődésedtől függ, ha szívesen tanulnál az angol nyelvű országok irodalmáról, történelméről, kultúrájáról, angol nyelvészetről részletesen, akkor ideális szak lehet számodra.

2023. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#12

Hűha, micsoda tragédia, hogy lesz mögötte plusz egy ledolgozott év. Mindjárt kifacsarok magamból egy könnycseppet.


Még 50 éve fog ezzel telni. A sorrendről vitatkozunk csak és arról, hogy milyen minőségű lesz az az időszak. Ha szar szak(ma) mellett dönt, akkor szar.

2023. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Persze én sem tartom jó ötletnek átgondolatlanul belevágni valamibe. De hidd el iszonyú nehéz manapság csak egy érettségivel bármilyen munkát találni. Sok helyen odaírják hogy diákokat keresnek.
2023. jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"iszonyú nehéz manapság csak egy érettségivel bármilyen munkát találni"

[link]

Csak úgy elsőre...

2023. jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Képzeld én még a Kfc-be is jelentkeztem, de nem vettek fel.
2023. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Képzeld én még a Kfc-be is jelentkeztem, de nem vettek fel."

De más lehetett a baj, nem az, hogy csak érettségid volt...

2023. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az hogy volt egy diplomám is...
2023. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg az hogy volt egy diplomám is..."

Nagyobb tapasztalattal rendelkező munkavállalók az ilyesmit nem kötik a munkáltató orrára, amikor olyan munkát pályáznak meg, amihez nem elvárás a diploma.

2023. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!