Miért erőltetik?

Figyelt kérdés
Érettségi után lenne még 1 évem szakma, ami nem kötelező csak aki akar hiába mondom mindenkinek hogy nem de mindenki azt mondja hogy maradjak később megbánom. Én egyáltalán nem így gondolom,már utálok oda járni és jövőre már dolgozni szeretnék.
2023. jan. 11. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Munka mellett is el tidod végezni azt az egy évet ha csak ezen múlik.

Figyelj, neked kell tudni. Ha szívből gyűlölöd és inkább mész még sor mellé is mintsemhogy azzal a papírral dolgozz, akkor ne csináld meg.

Ha fikarcnyi esély is van rá hogy még egyszer jól jöhet, akkor szenvedd ki.

2023. jan. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele hogy egyáltalán nem,csak erőltetik.
2023. jan. 11. 07:49
 3/6 Lunora ***** válasza:
100%

Ha csak az iskola miatt nem akarod elvégezni, akkor válts iskolát ahol szintúgy indul ez a képzés. Ugyanúgy ingyenes lesz a számodra, mivel iskolarendszerben az első két szakma ingyenes.


Valamint én érettségi után teljesen más szakmát tanultam.


Most pedig a 4. szakmámat csinálom majd munka mellett. Szóval nem kell félni, hogy ha nem maradsz mi lesz veled.


De az biztos, hogy szakmával manapság könnyebb elhelyezkedni szakmával, mintsem puszta érettségivel.

2023. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak az iskola hanem maga a szakmát utálom,az iskola még csak rá tesz egy lapáttal. Annak idején muszály volt valahova beadnom mert ahova jelentkeztem messze volt,kollégista meg nem akartam lenni. Ezért maradt ez de sose akartam ezt csinálni. Igen azon énis gondolkodtam hogy valami mást. De valami olyan kéne ami maximum 1 év és ösztöndíjjas. A tanfolyamok ilyenkor hogy vannak az is pénzbe kerül első szakmánál?
2023. jan. 11. 10:53
 5/6 Lunora ***** válasza:
100%

Ha az iskola indítja, akkor nem kerül pénze neked, mivel első szakmád lesz.

Ha az iskola felnőttképzésként indít ( azaz olyan órákban lesznek az órák amik munka után vannak, pl délután, vagy szombaton) , akkor az is ingyenes.


Államilag finanszírozott képzéseket csak a szakképzési centrumok iskolái valósíthatnak meg.


Egy éves szakma, ha felnőttképzésben indulsz: kozmetikus, gyógymasszőr, munkavédelmi előadó, stb.

2023. jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen akkor jól tudtam hogy tanfolyamnak díjja van
2023. jan. 11. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!